W piątkowy wieczór w ramach 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy w grupie spadkowej Zagłębie Lubin gościło na swoim obiekcie ekipę Korony Kielce. Strzelanie zaczął i zakończył Evgeni Bashkirov a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Korona Kielce do bezpiecznego miejsca w tabeli przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin miała już osiem punktów straty i tylko nagłe otrzeźwienie i seria porażek Wisły Kraków mogłaby sprawić, że kielczanie utrzymaliby się w PKO BP Ekstraklasie

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla "Miedziowych" bowiem już w 20. minucie wyszli oni na prowadzenie po tym jak fantastycznym strzałem popisał się Evgeni Bashkirov, któego strzał wpadł za kołnierz interweniującego Marka Kozioła

Sześć minut przed końcem czasu pierwszej części spotkania mogło być już 2-0 dla Zagłębia ale tym razem świetnie w bramce spisał się Kozioł, który odbił strzał Bartosza Białka. Sześć minut później w Lubinie mieliśmy już remis a to za sprawą kapitalnego uderzenia Petteriego Forsella z piłki ustawionej na trzydziestym metrze. Dominik Hładun mógł tylko westchnąć bowiem przy tym strzale nie miał żadnych szans i na przerwę to podopieczni Macieja Bartoszka mogli schodzić w lepszych nastrojach.

W drugiej połowie wydawałoby się, że to Korona pójdzie za ciosem i wyjdzie na prowadzenie jednakże w 67. minucie spotkania ponownie dał o sobie znać Bashkirov, który znów fenomenalnie uderzył i nie dał szans Koziołowi. W końcówce spotkania po rzucie rożnym mogło być 3-1 jednakże w bramce znów czujny był bramkarz Korony Kielce. Porażka z Zagłębiem chyba definitywnie przekreśliła szansę kielczan na utrzymanie się w Ekstraklasie, a jeśli owa szansa jest to już chyba tylko matematyczna, piłkarze Zagłębia zaś mogą być spokojni o swój ligowy byt.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2-1 (1-1)

1-0 Bashkirov (20')
1-1 Forsell (40')
1-2 Bashkirov (67')

Zagłębie Lubin: Hładun – Tosik, Kopacz, Guldan, Balić – Baszkirow, Poręba (83. Pakulski) – Drazić (70. Szysz), Żivec (58. Starzyński), Bohar – Białek.

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, A. Kovacević (C), Tzimopoulos, Szymusik – Radin, Gnjatić – Kiełb (75. Szelągowski), Forsell, Lisowski (76. Lioi) – Papadopulos (86. Długosz).

Sędziował: Mariusz Złotek