Piłkarze Ekstraklasy wznawiają treningi na przygotowanych do tego obiektach zgodnie z programem powrotu do rozgrywek zatwierdzonym przez rząd. Został on wypracowany przez sztab kryzysowy powołany przez zarząd Ekstraklasy we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Już od najbliższego poniedziałku zawodnicy drużyn piłkarskiej Ekstraklasy wracają do treningów grupowych. Na razie w kilkuosobowych grupach, ale może nawet już za tydzień - będą to treningi drużynowe.

Pierwsza seria testów na obecność koronawirusa odbędzie się w najbliższych, kolejna końcem maja. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze rozgrywki Ekstraklasy wrócą 29 maja.

Etapy restartu rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy wg zatwierdzonego przez rząd planu:


03-04.05 – testy zawodników i członków sztabów
04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
10.05 – treningi drużynowe
27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
29.05 – 31.05 – 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
18.07-19.07 – zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy; termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów

Każdy punkt czasowy planu uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń nadrzędnych Ministerstwa Sportu oraz Ministerstwa Zdrowia i GIS.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.