Cracovia zremisowała z Górnikiem Zabrze 1-1 (1-1) w drugim sobotnim meczu 11. Kolejki PKO Ekstraklasy. Krakowianie nie wykorzystali okazji na wskoczenie na fotel lidera.

W 13. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z prawego narożnika Erik Janža wprost na głowę Szymona Matuszka, który wygrał pojedynek w powietrzu z Michalem Sipľakiem i głową pokonał bramkarza.

W 32. minucie gospodarze stworzyli pierwszą groźną okazję. Po wrzutce z prawego skrzydła Tomáš Vestenický uderzył z woleja. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z zawodników z Zabrza i przeleciała tuż obok słupka.

W 35. minucie do wyrównania również po stałym fragmencie gry doprowadziła Cracovia. Oleksii Dytiatiev wykorzystał dośrodkowanie z narożnika boiska. Najwyżej w szesnastce wyskoczył ukraiński obrońca krakowian i głową na dalszy słupek pokonał bramkarza.

W 38. minucie Bardzo dobra wrzutka Janžy z rzutu wolnego. Główkował  zamykający akcję Przemysław Wiśniewski, ale uderzył niecelnie.

W 42. minucie David Kopacz otrzymał piłkę po nieudanym wybiciu futbolówki przez Dytiatieva, ale w znakomitej sytuacji fatalnie przestrzelił.

W 56. minucie ponownie z rzutu rożnego groźnie zaatakowali podopieczni Marcina Brosza. Michał Koj uderzył głową, a futbolówka po jego uderzeniu minimalnie przeleciała obok słupka.

W 62. minucie Rafael Lopes zmarnował wyśmienitą okazję do wyprowadzenia drużyny na prowadzenie. Tylko rzut rożny po sytuacji portugalskiego napastnika krakowan. Bardzo dobrą interwencją popisał się Martin Chudý.

W 83. minucie Filip Piszczek przewrócił się w polu karnym po walce bark w bark z Przemysławem Wiśniewskim. Młody napastnik Pasów próbował wymusić rzut karny. Nie było nieprzepisowego zagrania młodego obrońcy Górnika Zabrze.

W doliczonym czasie gry. Krakowianie wykonywali rzut wolny po faulu Janžy. Do dośrodkowanej piłki w pole karne doszedł Dytiatiev. Najlepiej zachował się w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Bramka jednak nie została uznana. Według sędziego zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

CRACOVIA - GÓRNIK ZABRZE 1-1 (1-1)

0-1 Szymon Matuszek (13.)

1-1 Oleksii Dytiatiev (35.)

Cracovia: Peškovič - Râpă, Dytiatiev, Jablonský, Sipľak - Vestenický (61. Filip Piszczek), Gol, Lusiusz, van Amersfoort (77. Bojan Čečarić), Hanca - Lopes.

Górnik Zabrze: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Koj, Janža - Zapolnik (77. Juan Bauzá), Matuszek, Matras, Kopacz (63. Filip Bainović), Jiménez - Angulo (90. Łukasz Wolsztyński).

żółte kartki: Sipľak, Jablonský, Hanca - Zapolnik, Matuszek, Janža sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) widzów: 8 783