Kryzys spadkowicza z PKO Ekstraklasy nadal trwa. Dziś zespół z Legnicy poległ z ekipą Słoników, której marzy się awans do elity. Wygrana na pewno przybliżyła drużynę gości do tego celu.


Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. Mało brakowało, a Miedź Legnica już w 2. minucie mogła objąć prowadzenie. Jeden z piłkarzy spadkowicza z PKO Ekstraklasy, głową uderzał na bramkę Łukasza Budziłka, jednak ten był czujny i bez problemów wybronił ten strzał.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza także miał swoje okazje, jednak Łukasz Załuska dobrze się spisywał w bramce. Zespół dowodzony przez Mariusza Lewandowskiego cały czas napierał i w końcu dopiął swego, a do siatki po chwili trafił Vladislavs Gutkovskis

To widocznie podrażniło ekipę gospodarzy, która zaczęła szukać okazji do wyrównania, jednak brakowało konkretów, Ostatecznie więcej goli w tej części gry już nie padło i w lepszych humorach na przerwę schodzili piłkarze Słoników. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal Miedź przeważała, ale nic z tego nie wynikało.

Najlepszą okazję do zdobycia gola, miał Kacper Kostorz w 69. minucie, jednak ostatecznie nie trafił do pustej bramki. Ataki podopiecznych Dominika Nowaka zaczęły przypominać walenie głową w mur. Ekipa z Niecieczy mądrze się jednak broniła i ostatecznie sięgnęła po komplet punktów.


Miedź Legnica - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 

0-1 Vladislavs Gutkovskis (11) 


Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Marcin Pietrowski, Bozo Musa, Nemanja Mijuskovic, Paweł Zieliński - Marquitos, Adrian Purzycki (54. Joan Roman), Josip Soljic, Omar Santana, Jakub Łukowski (73. Maciej Śliwa) - Patryk Makuch (46. Kacper Kostorz)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo (90. Michal Bezpalec), Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Roman Gergel (78. Marcin Wasielewski), Piotr Wlazło, Vlastimir Jovanovic, Florin Purece, Patrik Misak (69. Feiz Shamsin) - Vladislavs Gutkovskis

Żółte kartki: Purzycki, Marquitos - Jovanovic, Wlazło, Grabowski

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).


Foto: Bruk-Bet Termalica Nieciecza/Materiały Prasowe

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.