Arka Gdynia pokonała Wisłę Kraków 3-1 (1-1) w pierwszym meczu 36. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gdynianie dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie utrzymanie. Dwie bramki zdobył Marko Vejinović.

W 5. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Adam Deja otrzymał piłkę po dalekim wrzucie z autu. Odwrócił się i mocnym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza krakowskiej drużyny.

W 12. minucie Arka Gdynia stworzyła sobie kolejną groźna akcję. Luka Zarandia wyłożył piłkę do Michała Nalepy, który został przyblokowany. Gruzin miał szansę na dobitkę, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 17. minucie Rafał Boguski uderzył mocno z woleja zza pola karnego. Zmuszając Pāvelsa Šteinborsa do interwencji po raz pierwszy w tym meczu.

W 30. minucie Michał Nalepa koszmarnie spudłował. Wykorzystując błąd Vukana Savićevicia. Pretensje do swojego kolegi za zmarnowaną okazję miał Zarandia.

W 35. minucie bramkę mógł sprezentować Wiśle bramkarz Arki. W tej sytuacji nie zorientował się Maciej Śliwa.

W 40. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Z prawej strony boiska wykonywali rzut rożny. Do dośrodkowania doszedł Marcin Wasilewski, głową chciał pokonać Šteinborsa. Łotysz wybił przed siebie. Maciej Śliwa z najbliższej odległości trafił do siatki.

W 58. minucie Arka Gdynia wyszła na prowadzenie. Po raz drugi po wrzucie piłki z autu. Adam Marciniak wrzucił daleko futbolówkę. Którą Marcin Wasilewski przedłużył głową chcąc ją wybić. Ta trafiła do Marko Vejinovicia, który mocnym strzalem pokonał Mateusza Lisa.

W 68. minucie Marko Vejinović uderzył mocno zza pola karnego. Piłka po drodze do bramki trafiła w dłoń interweniującego obrońcy Wisły Kraków.

Sędzia Paweł Raczkowski po weryfikacji wideo zdecydował, że Marcin Grabowski zagrał w sposób nieprawidłowy. Wskazał na 11. metr, a obrońcę gości ukarał żółtą kartką.

W 70. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marko Vejinović, który precyzyjnym uderzeniem do lewej strony trafił do siatki. Blisko skutecznie interwencji był Lis, ale strzał był mocny i precyzyjny.

W 81. minucie uderzeniem z dalekiego dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Białej Gwiazdy Adam Deja.

W 87. minucie Maciej Jankowski zagrał piłkę w kierunku do Mateusza Młyńskiego. Ten nie zdołał doskoczyć do piłki, a ta mogła wpaść do siatki.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 3-1 (1-1)

1-0 Adam Deja (5.)

1-1 Maciej Śliwa (40.)

2-1 Marko Vejinović (58.)

3-1 Marko Vejinović (70.) karny

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak - Zarandia (89. Marcus Vinícius), Deja, Vejinović, Nalepa (84. Goran Cvijanović), Aankour (46. Mateusz Młyński) - Jankowski.

Wisła Kraków: Lis - Morys, Wasilewski, Klemenz, Grabowski - Kolar (87. Artur Balicki), Plewka, Savićević, Boguski, Śliwa (59. Kamil Wojtkowski) - Drzazga (69. Paweł Brożek).

żółte kartki: Zbozień - Grabowski, Wojtkowski, Savićević sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 7 602