Bruk-Bet Termalica wygrała z Cracovią 2-0 (0-0) w sobotnim meczu 29. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 8 minucie wynik spotkania mogli otworzyć piłkarze Bruk-Bet Termalicy. Gabriel Iancu dośrodkował z rzutu wolnego wprost na nogę Bartosza Szeligi, ale ten spudłował z najbliższej odległości.

W 34. minucie ponownie zawodnicy gospodarzy byli bliscy zdobycia bramki. Podopieczni Jacka Zielińskiego rozegrali szybko piłkę, a ta trafiła do Iancu. Piłka po jego uderzeniu przeszła minimalnie obok bramki.

W 40. minucie Damian Dąbrowski doznał kontuzji w konsekwencji czego musiał zejść z boiska.

W 67. minucie Vladislavs Gutkovskis wyprowadził swój zespół na prowadzenie w zamieszaniu pod bramką najlepiej zachował się Łotysz, ale bramka nie została uznana. Sędziowie zdecydowali się użyć wideo weryfikacji

W 78. minucie Szymon Pawłowski wziął sprawy w swoje ręce i wyprowadził drużynę na prowadzenie.W doliczonym czasie gry Samuel Štefánik stanął oko w oko z Michalem Peskovicem, pokonując słowackiego bramkarza Cracovii ustalił wynik spotkania.

BRUK-BET TERMALICA - CRACOVIA 2-0 (0-0)

1-0 Szymon Pawłowski (78.)

2-0 Samuel Štefánik (90+)

Bruk-Bet Termalica: Trela - Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak - Gergel (85. Dávid Guba), Piątek, Jovanović, Iancu (74. 10. Samuel Štefánik), Pawłowski - Śpiączka (65. Vladislavs Gutkovskis).

Cracovia: Peškovič - Ferraresso, Helik, Dytiatjew, Pestka - Zenjov (82. Nicolai Brock-Madsen), Dimun, Dąbrowski (42. Szymon Drewniak), Hernández, Rakels (68. Antonini Čulina) - Piątek.

żółte kartki: Szeliga - Dytiatjew. sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 2 510.