Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Mieszko Gniezno - krok w tył, aby zrobić dwa do przodu
tagi:  Mieszko Gniezno  4 liga  
2017-11-10 11:11:42

W 4 lidze wielkopolskiej północnej gra drużyna, która już na półmetku sezonu przeszła do historii. Po piętnastu spotkaniach ma na swoim koncie komplet 45 punktów. Mieszko Gniezno - zapmiętajcie nazwę tego klubu, bo przeczuwamy, że będzie jeszcze o niej głośno.
 
W poprzednim sezonie północną grupę 4 ligi wielkopolskiej wygrał Lubuszanin Trzcianka. W barażu o 3 ligę skuteczniejsza okazała się jednak Centra Ostrów Wielkopolski (zwycięzca grupy południowej).
 
W tym czasie Mieszko wywalczył sobie awans z klasy okręgowej grupy: Poznań (wschód). Drużyna z z Gniezna wygrała ligę z przewagą 19. punktów i powróciła do 4 ligi.
 
Jest to bardzo mocna 4 liga. W tej grupie gra występujaca przez 4 sezony na poziomie  2 ligowym - Nielba Wągrowiec, czy tez naszpikowana były gwiazdami Ekstraklasy (Błażej Telichowski, Marcin Kikut, Zbigniew Zakrzewski, Bartosz Ślusarski) - Tarnovia Tarnowo Podgórne.
 
Tym czasem niepozorny beniaminek postanowił pokrzyżowac plany faworytom ligi. Już w pierwszej kolejcie Mieszko sprawił nielada niespodzianke i pokonał Kotwicę Kórnik aż 3-0! Niektórzy eksperci mówią o drużynach, które do ligi dopiero co awansowały, że "jadą" na tej formie i sukcesach z niższej ligi.
 
Wygląda na to, że Mieszko ma sporo paliwa do tej "jazdy". Kolejka po kolejce przychodziły okazałe zwycięstwa (5-0, 7-0, 8-1). Pewnie znacie takiego mema, że drużyna w formie to śmierć z kosą, a te które pokonuje znajdują się w pokojach i leżą we krwi. Mieszko to taka śmierć, a pokoi jest piętnaście.
 
Drużyna z Gniezna bez większych problemów odprawiła z kwitkiem całą ligę. Rozegrała piętnaście spotkań, zdobyła 45. punktów, strzeliła 59 bramek i straciłą tylko 10. Jeśli gracie u buka, to w meczach Mieszka w ciemno możecie stawiać over 2,5. 
 
Czasem bywa tak, że trzeba zrobić krok do tyłu, żeby zrobić dwa do przodu. Drużyna Mieszka jest na najlepszej drodze, aby potwierdzić tę sentencję w prawdziwym życiu. Spadli do okręgówki, a teraz przeskoczyli do 4 ligi i pewnie maszerują do 3. Na półmetku nad drugą w tabeli Unią Swarzędz mają 14. punktów przewagi.
 
Gdzie leży recepta na sukces? Siła Mieszka tkwi w drużynie, w doskonałym miksie doświadczenia z młodością. Sytuację tę doskonale obrazuje klasyfikacja strzelecka ligi. 
 
15 bramek - Mateusz Górny (Iskra Szydłowo)
11 bramek - Błażej Nowak (Lubuszanin Trzcianka), Bartosz Nowak (Warta Międzychód)
10 bramek - Tomasz Kaźmierczak (Mieszko Gniezno), Zbigniew Zakrzewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne)
9 bramek - Gracjan Goździk (Mieszko Gniezno), Krzysztof Stępiński (Unia Swarzędz)
8 bramek - Tomasz Bzdęga (Mieszko Gniezno), Rafał Leśniewski (Nielba Wągrowiec), Damian Pawlak (Mieszko Gniezno), Błażej Telichowski (Tarnovia Tarnowo Podgórne)
7 bramek - Bartosz Dylewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne),Artur Kwiatkowski (Iskra Szydłowo), Mikołaj Panowicz (Sparta Oborniki Wlkp.), Jakub Ślósarczyk (Wełna Skoki), Marcin Trojanowski (Mieszko Gniezno), Krzysztof Wolkiewicz (Mieszko Gniezno)
 
Bramki drużyny rozkladają się na kilku zawodników. Gdy któregoś z nich zabraknie (kontuzja, kartki) nie ma obawy, bo gola może strzelić ktoś inny. Dwóch zawodników z największą ilośćią trafień to wychowankowie klubu. Łącznie w kadrze doliczyliśmy się ich dziesięciu. Ktoś ma jeszcze pytania, dlaczego to musi się udać?
 
Passa Mieszka jest niesamowita! 28 wygranych spotkań z rzędu: 10 w zeszłym sezonie, 15 w obecnym i 3 w Pucharze Polski. Trzymamy kciuku, aby w lidze dołożyli kolejne piętnaście zwycięstw i zakończyli ją z kompletem 90. punktów. Najbliższa okazja na powiększenie rekordu już w tę sobotę. Mieszko Gniezno na własnym terenie podejmię Kotwicę Kórnik.
 
Wynik tego spotkania na żywo będziecie mogli obserwować tutaj.
 
kairo
Komentarze

=

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.