Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Przerwany mecz, walkower i śmieszna kara za uderzenie sędziego
2017-09-20 11:09:55

Mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wiślanie Jaskowice (3 liga, grupa IV) został przerwany przy stanie 0-2. W przerwie kibice gospodarzy naruszyli "nietykalność sędziego". Skończyło się oczywiście walkowererem i... śmiesznie niską karą dla miejscowych.
 
Trwa mecz KSZO Ostrowiec - Wiślanie Jaśkowice. KSZO gra chaotycznie, co poczuli grający od samego początku z werwą zawodnicy beniaminka 3 ligi.

Pierwsza bramka dla Wiślan (która padła po rzekomym faulu na zawodniku KSZO) na moment pobudziła miejscowych, ale na nic się to zdało, gdyż w 45 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy został Maciej Bębenek . Wynik 0-2 do przerwy. Atmosfera na stadionie, wśród działaczy i kibiców gęsta. Śmiem powiedzieć, że tak gęsta, iż Gesslerowa mogła śmiało zrobić wtedy na stadionie kuchenne rewolucje...

Wtedy nastąpił tak zwany 'cliffhanger':
 
"Przy zbliżaniu się do tunelu zgromadziła się tam liczna grupa kibiców gospodarzy (przy bezczynności służb porządkowych). Z wyżej wymienionej grupy kibiców jedna z kobiet opluła sędziego, a inna osoba naruszyła jego nietykalność cielesną poprzez uderzenie w okolice szyi" - fragment protokołu Przemysława Wróbla, sędziego spotkania.

Sędzia Wróbel został opluty przez znaną na stadionie KSZO kobietę, a także został uderzony w szyję przez bliżej nieokreślonego sprawcę (oczywiście, wszyscy zainteresowani wiedzą, kto uderzał). Wyobraźmy sobię, że ów sprawca robi zamach na sędziego, sędzia Wróbel się schyla, zostaje uderzony w błędnik, upada, uderza głową o kant muru, dostaje momentalnego krwotoku i umiera przy zejściu do szatni. Abstrakcja prawda? Ale to tylko 15 cm różnicy, ułamek sekundy reakcji.

Na szczęście nic poważnego się nie stało, sędzia został lekko uderzony, opluty, zwyzywany - czyli ligowy standard sprzed 20 lat na A-klasie.

Wczoraj doczekaliśmy się decyzji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:

- walkower 3-0 dla Wiślan (na boisku 2-0 do przerwy)
- kara pieniężna 1000 zł dla KSZO
- trener Tadeusz Krawiec musi przeprosić sędziego w serwisie YouTube.

Groteskowym jest to, że swoim orzeczeniem Podkarpacki ZPN przyznaje rację sędziemu, ale jednocześnie nakłada śmiesznie niską karę na klub KSZO.

Co można wyczytać z tego orzeczenia?

1. Jeżeli Twój klub przegrywa do przerwy 0-2, gra piach i jest fatalny w skuteczności - przypierdol sędziemu.
2. Boisz się kar? Zróbcie to w 10 osób. Na karę złożycie się po 100 zł. Może dużo, może mało - ale za taką stawkę możecie zrobić to o czym marzy 3/4 polskich kibiców - wytłumaczyć pięściami sędziemu, że nie potrafi sędziować.
3. Jeżeli w III lidze podkarpacki związek nakłada karę 1000 zł na klub za uderzenie sędziego, to w IV lidze będzie to pewnie 500 zł, w klasie O - 250zł... a w klasie B - 100zł?

Może pora pomyśleć o tym, by sędziowie przechodzili obowiązkowe kursy brazylijskiego ju-jitsu albo chociaż odbyli kilka amatorskich walk w klatkach podczas PLMMA?

Moim zdaniem, jak już Podkarpacki Związek Piłki Nożnej przyznaje rację sędziemu to kara jest jedna. Zamknięcie stadionu na całą rundę, 20 tys. zł kary, minus 10 pkt w ligowej tabeli i rozgrywanie meczów KSZO w przyszłej rundzie co najmniej 50 km od Ostrowca.

Wtedy na pewno żaden klub nie odważyłby się na dopuszczenie postronnych osób w pobliże sędziów, inwestując w ich bezpieczeństwo. A sędzia bezpieczny, to taki, któremu nic innego głowy nie zaprząta - przez co w stu procentach może skupić się na meczu.
 
Poza tym popatrzmy w regulamin rozgrywek.

Jeżeli podkarpacki związek przyznaje rację sędziemu to mamy decyzje sprzeczną z regulaminem, otóż :

Art. 72
Groźba lub przemoc
§1. Kto stosuje groźbę, przemoc lub narusza nietykalność cielesną sędziego (...) podlega karze pieniężnej nie niższej niż 2.000 zł, karze dyskwalifikacji lub karze wykluczenia z PZPN.
§2. Odpowiedzialność za przewinienie dyscyplinarne o którym mowa w § 1 ponosi również klub, jeżeli co najmniej dwóch zawodników lub działaczy tego klubu dopuszcza się powyższego zachowania, organ dyscyplinarny może wymierzyć wtedy:
a) karę pieniężną,
b) weryfikacja zawodów jako walkower,
c) rozgrywanie meczu bez udziału publiczności,
d) zakaz rozgrywania w określonym czasie lub określonej ilości meczów z
udziałem publiczności na części lub na całym obiekcie sportowym w
miejscowości, będącej siedzibą klubu

A co powiedział trener KSZO?
 


Art. 77
Wypowiedzi poniżające
 
Za wypowiedzi lub inne działania, mogące poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania, potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności w sporcie piłki nożnej lub znieważające: członków władz PZPN, związków piłki nożnej, ligi zawodowej, klubów, zawodników, trenerów, sędziów, działaczy sportowych i innych osób, wskazanych w art. 2 niniejszego regulaminu, wymierza się osobom fizycznym, z wyjątkiem kibiców karę:
a) upomnienia,
b) nagany,
c) karę pieniężną w wysokości od 500 zł.
d) dyskwalifikacji,
e) wykluczenia z PZPN.

Prezes, trener, działacze wymienieni w protokole, pracownicy klubu:

Art. 70
Podważanie decyzji sędziowskich

Za podważanie decyzji sędziowskich lub kompetencji sędziów przez zawodników, trenerów członków sztabu medycznego lub działaczy, wymierza się karę pieniężną w wysokości od 500 zł.

To na jakiej podstawie Podkarpacki Związek wyliczył 1000 zł kary?
Komentarze

=
stara temida, 2017-09-25 19:33:35
nikt nie zmusza do sedziowania
Obiektywny, 2017-09-23 13:20:19
Co za idiota napisał takie bzdury artykuł? Przyznaj się lepiej komu kibicujesz.i dokładasz kolejna cegiełkę pod.awans zespołom ktore kupują sobie awanse do wyższych lig jak np korona kielce.
~anonim, 2017-09-22 23:50:11
SEDZIA WRÓBEL POWINIEN PRZEPROSIC TRENERA KRAWCA ZA TAK PODLE SEDZIOWANIE TEGO MECZU W PIERWSZEJ POLOWIE,TO BYLA PARODIA SEDZIOWANIA A GDZIE W TYM WSZYSTKIM OBSERWATOR KTORY PODOBNO JEST NA TAKICH MECZACH, NA CZY POLEGA JEGO PRACA?????????????????????
~anonim, 2017-09-22 23:47:22
SEDZIA POPELNIL NIE JEDEN A TYSIAC BLEDOW W TYM MECZU I JESZCZE SIE OSMIESZYL I TO ON ZA FALSZYWE ZEZNANIA POWINIEN PONIESC KARE A NIE KLUB KSZO,NIKT NIGDY NIE UCIEKA TAK JAK SEDZIA BOCZNY Z BOISKA, JAK SEDZIUJE TAK JAK POWINIEN I TYLE W TYM TEMACIE
~anonim, 2017-09-22 23:43:16
HOTEL W PRZEWORSKU.POZDROWIENIA DLA DWOCH PANOW GRAJACYCH OBECNIE W WOLCZANCE A W TAMTYM SEZONIE W KSZO BRAWO WY,W TEJ LIDZE NIE CHODZI O GRE W PILKE TYLKO O KASE CZYLI KTO DA WIECEJ A POWINNI DOSTAC NAJNIZSZA KRAJOWA WTEDY NAUCZYLIBYSIE SZANOWAC WSZYSTKO I WSZYSTKICH
~anonim, 2017-09-22 23:39:10
ŚMIECH CZYTAC TAKIE BZDURY PO PIERWSZE ZADNA KOBIETA ANI NIKT INNY NIE UDERZYL SEDZIEGO MACIE BOJNA WYOBRAZNIE WIEC JESLI NIE WIECIE NIE PISZCIE.CO KSZO GROZNY RYWAL MOZE W CZYMS ZASZKODZIC DLATEGO TERAZ TAKA JAZDA NA TEN KLUB? DAJCIE SPOKOJ PRZECIEZ WY TZN WÓLCZANKA NIE AWANSUJECIE Z BOISKIEM W POLU KUKURYDZY I SKAD CO NIEKTORE INFORMACJE ODNOSNIE KSZO I ICH KIBICOW CZYZBY OD ZAWODNIKOW KTORZY NIE TAK DAWNO GRALI W KSZO A TERAZ SA W WOLCZANCE I NIE CHCE IM SIE PRACOWAC JAK IM PROPONOWANO TYLKO ICH INTERESUJE GRA W PILKE.KUZWA NIEKTORZY CZUJA SIE JAK MESSI LUB RONALDO ALBO LEWANDOWSKI.NIE MA TO JAK HOTEL W PRZEWOESKU I PENSJA ZA KOPANIE I NIC WIECEJ
ABC, 2017-09-21 17:22:41
Do ?jako tak?:Tu nie chodzi o przyznawanie się do błędu przez sędziego, bo każdy sędzia, który ma w głowie, przyzna się i przeprosi, każdy jest człowiekiem i każdemu może się zdarzyć. Zawsze najmądrzejszy jest ten, który siedzi z boku i nie ma z tym nic do czynienia. Ale gdyby przyszło i jemu zdarzyła się taka sytuacja to wielkie poruszenie i oburzenie. Nie sądzisz, ze tu chodzi o samo bezpieczeństwo? Chciałbyś/chciałabyś aby na Ciebie ktoś plunął? Nie sądzę. Komfort psychiczny związany z zawodami i to nieważne, czy przed meczem/w przerwie/po meczu powinien być podstawa. A jak widać już nie może być. Kara jest śmieszna, a wręcz żałosna. Najwidoczniej regulamin rozgrywek nie dotyczy tego incydentu..
ABC, 2017-09-21 17:21:56
Do ?jako tak?:Tu nie chodzi o przyznawanie się do błędu przez sędziego, bo każdy sędzia, który ma w głowie, przyzna się i przeprosi, każdy jest człowiekiem i każdemu może się zdarzyć. Zawsze najmądrzejszy jest ten, który siedzi z boku i nie ma z tym nic do czynienia. Ale gdyby przyszło i jemu zdarzyła się taka sytuacja to wielkie poruszenie i oburzenie. Nie sądzisz, ze tu chodzi o samo bezpieczeństwo? Chciałbyś/chciałabyś aby na Ciebie ktoś plunął? Nie sądzę. Komfort psychiczny związany z zawodami i to nieważne, czy przed meczem/w przerwie/po meczu powinien być podstawa. A jak widać już nie może być. Kara jest śmieszna, a wręcz żałosna. Najwidoczniej regulamin rozgrywek nie dotyczy tego incydentu..
jako tak, 2017-09-21 10:17:21
Jak sedzia sie pomyli to i tak ma racje jak trener mu zwroci uwagę czy tez zawodnik to kara dla trenera lub zawodnika wiekszosc sedziow nigdy do bledu sie nie przyzna a dostaje po dup ie klub
sprawiedliwy, 2017-09-20 16:28:11
brak słów !!

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.