Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Liga Europy nie dla Lecha Poznań
2017-08-04 10:08:48

W spotkaniu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy Lech Poznań zremisował na własnym stadionie z FC Utrecht 2-2 (1-1).

Drużyna z Poznania już w pierwszej minucie spotkania straciła bramkę i początek tej batali nie zaczął się najlepiej dla Lecha. Strzelcem owego gola był Gyrano Kerk, który dostał podanie od kolegi z drużyny, a ten strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

W 20. minucie okazję do zdobycia bramki miał Radosław Majewski, lecz futolówka po jego uderzeniu z rzutu wolnego przeleciała ponad bramką.

W 26. minucie Lech doprowadził do remisu. Fenomenalnym rajdem w tej sytuacji popisał się Majewski, następnie podał do Christiana Gytkjaera, który zdobył bramkę dającą wyrównanie. Podczas podania strzelec bramki był na pozycji spalonej, lecz sędziowie nie dopatrzyli się owego błędu i zaliczyli bramkę.

Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1-1.

Druga połowa znów rozpoczęła się od natarcia drużyny z Holandii. Matus Putnocky źle interweniował podczas wybicia, a piłka wpadłą wprost pod nogi gracza Utrechtu. Zawodnik oddał strzał do kompletnie pustej bramki, lecz futbolówka jednak nie znalazła drogi do bramki.

W 53. minucie piłka wpadła do bramki Lecha, ale arbiter dopatrzył się faulu na Łukaszu Trałce i nie zaliczył trafienia.

Od 70. minuty FC Utrecht musiał radzić sobie w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartę otrzymał Ramon Leeuwin po faulu na Macieju Makuszewskim.

Jednak to nie poznaniacy wyszli na prowadzenie. W 89. minucie holendrzy strzelili kolejną bramkę. Cyrel Dessers dostał piłkę od swojego kolegi z drużyny, który ominął Putnockiego i wyłożył mu piłkę, a ten wpakował ją do pustej bramki.

Lech walczył do końca, a sędzia do drugiej połowy doliczył aż 8. minut. W 93. minucie Kolejorz zdobył bramkę wyrównującą. Drugie trafienie na swoje konto zalicza Gytkjaer, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki gości.

Niestety to było ostatnie trafienie w tym spotkaniu i poznaniacy po tym remisie odpadają z eliminacji o Ligę Europy.

Lech Poznań - FC Utrecht 2-2 (1-1)