Piłkarze Jacka Trzeciaka, byłego gracza wielu śląskich klubów, ograli rezerwy Górnika Zabrze i po trzech kolejkach plasują się na 5. miejscu. Ton rozgrywkom nadal nadają Foto-Higiena Gać i rezerwy Śląska Wrocław.

Stal Brzeg pokonała Gwarek Tarnowskie Góry. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 10. minucie po bramce Mateusza Dychusa. Kolejne gole padły dopiero po przerwie i w tej części meczu dublet ustrzelił Dominik Wejerowski. Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem Adama Dzido i Sebastiana Pączko.

Ruch Zdzieszowice ograł Piasta Żmigród. Ekipa z Opolszczyzny do przeryw prowadziła 1-0 po golu Marcina Niemczyka w 36. minucie z rzutu karnego. Kwadrans po przerwie wyrównał Mateusz Jaros. Gospodarze jednak nie poddawali się i Paweł Kubiak w 80. minucie dał ponownie prowadzenie swojej drużynie, ustalając wynik meczu.

Spadkowicz z drugiej ligi. ROW 1964 Rybnik pokonał w derbach rezerwy Górnika Zabrze. Rybniczanie do przerwy prowadzili 1-0 po golu Marcina Wodeckiego z 7. minuty. Szybko po przerwie z jedenastu metrów wyrównał Ishamel Baidoo. Od tej pory strzelali już tylko miejscowi, a na listę strzelców wpisali się Kamil Spratek i Przemysław Szkatuła.

Polonia Bytom wygrała z MKS-em Kluczbork. Miejscowi na prowadzenie wyszli w 6. minucie, a z gola cieszył się Jarosław Czarnysz. Piłkarze Dariusza Surmińskiego do wyrównania doprowadzili w 37. minucie, a do siatki trafił Adrian Kowalski. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Bytomianie na prowadzenie wyszli w 64. minucie po strzale Łukasza Matusiaka. Cztery minuty później był jednak remis, a z gola cieszył się Paweł Gierak. Po pięciu minutach z bramki cieszyli się gospodarze, a do siatki trafił Adam Orłowicz, zaliczając samobójcze trafienie.

Pniówek Pawłowice Śląskie podzielił się punktami z rezerwami Zagłębia Lubin. Gola jako pierwsi zdobyli gospodarze, a konkretnie Dawid Hanzel w 20. minucie. Rzutem na taśmę przed przerwą wyrównał Kamil Mazek i ustalił wynik meczu.

LZS Starowice przegrał z Rekordem Bielsko-Biała po bramkach Piotra Wyroby i Mateusza Glenia.

Ruch Chorzów w pierwszym meczu przegrał z Foto-Higieną Gać. Bramki w tym meczu padły dopiero po przerwie, a do siatki chorzowian trafiał dwukrotnie Marcin Buryło, a jedną dołożył Paweł Bujakiewicz. Niebiescy zdobyli honorową bramkę w 88. minucie, której autorem był Adrian Dąbrowski.

W meczu "dwójek" lepsza okazała się rezerwa Śląska Wrocław która pokonała w wyjazdowym meczu drugi garnitur Miedzi Legnica. Gole padły w drugiej połowie, a na listę strzelców wpisali się Damian Gąska i Sebastian Bergier z rzutu karnego.

Lechia Zielona Góra zdobyła pierwsze trzy oczka w lidze i pokonała faworyzowaną Ślęzę Wrocław. Kibice bramki zobaczyli dopiero w drugiej odsłonie, a do siatki wrocławian trafiali Wojciech Okińczyc z jedenastu metrów, Bartosz Konieczny oraz Sebastian Górski. Goście w samej końcówce zmniejszyli rozmiary porażki, a na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Robert Pisarczuk.