Piłkarze Enkeleida Dobiego już w najbliższy weekend mogą zapewnić sobie awans do drugiej ligi, a dziś pewnie pokonali ekipę Cidrów. Fakt ten wykorzystał spadkowicz z drugiej ligi, który zdobył ważne trzy punkty z rezerwami Górnika.

Miedź II Legnica wysoko przegrała z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Goście sprawę załatwili w siedemnaście minut. Dublet zdobył Tomasz Dzida, a jedno trafienie dołożył Jacek Wuwer.

Drugi garnitur Zagłębia Lubin skromnie przegrał z Rekordem Bielsko-Biała, a jedyną bramkę dla przyjezdnych zdobył Marcin Kozina w 37. minucie.

MKS Kluczbork zdobył cenne trzy oczka z rezerwami Górnika Zabrze. Gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Szewczyk w 29. minucie.

Gwarek Tarnowskie Góry pewnie pokonał Stilon Gorzów Wielkopolski po trafieniach Dawida Jarki, Przemysława Mizgały i Mateusza Śliwy.

Stal Brzeg podzieliła się punktami z Foto-Higieną Gać. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 41. minucie za sprawą Mateusza Cieślika, który trafił do bramki z jedenastu metrów. Po przerwie wyrównał Dominik Wejerowski.

Ślęza Wrocław przegrała z Wartą Gorzów Wielkopolski. Miejscowi błyskawicznie wyszli na prowadzenie po strzale Szymona Lewkota. Warta wyrównała w 41. minucie za sprawą Pawła Posmyka. Ten sam zawodnik trafił ponownie w 82. minucie, dzięki czemu zapewnił trzy oczka swojej ekipie.

Ruch Zdzieszowice zremisował z Piastem Żmigród. Drużyna z województwa Opolskiego do przerwy prowadziła 1-0 po uderzeniu Dariusza Zapotocznego. Po zmianie najpierw wyrównał Paweł Kohut w 54. minucie. Siedemnaście minut później goście wyszli na prowadzenie po strzale Grzegorza Mazurka z jedenastu metrów. Ostatnie słowo należało jednak do Ruchu i ponownie Dariusz Zapotoczny trafił do siatki.

Lechia Dzierżoniów przegrała z Agroplonem Głuszyna. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 32. minucie Radosław Mikulski.

Górnik Polkowice postawił kolejny krok w kierunku awansu do drugiej ligi i pewnie pokonał Ruch Radzionków. Dublet dla lidera rozgrywek ustrzelił Mariusz Szuszkiewicz, a po golu dołożyli Kamil Wacławczyk, Wojciech Gałas, Maciej Bancewicz i Dawid Świdwa.