Na czele południowo-zachodniej grupy trzeciej są dwie drużyny z województwa dolnośląskiego. Obie drużyny w sobotę w identycznym stosunku ograły swoich rywali. MKS Kluczbork podzielił się punktami z ROW-em 1964 Rybnik.

Pierwszy mecz kolejki został rozegrany w środę, kiedy to LZS Starowice bezbramkowo zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin.

Drugi garnitur Śląska Wrocław pokonał drużynę Pniówka Pawłowice Śląskie po bramkach Sebastiana Bergiera i Piotra Samca-Talara.

W tym samym czasie Foto-Higiena Gać w identycznym stosunku ograł Lechię Zielona Góra, a na listę strzelców wpisali się Michał Bartkowiak i Marcin Buryło.

Ślęza Wrocław skromnie pokonała Polonię Bytom, a jedyną bramkę zdobył Tomasz Dyr w 88. minucie.

Piast Żmigród bezbramkowo zremisował ze Stalą Brzeg.

Gwarek Tarnowskie Góry ograł drugi zespół Miedzi Legnica, mimo że ten jako pierwszy prowadził po golu Wojciecha Łobodzińskiego w 13. minucie. Do wyrównania jedenaście minut później doprowadził Rafał Kuliński. Po zmianie stron wynik meczu ustalił Dawid Jarka.

Pół godziny później MKS Kluczbork zremisował z ROW-em 1964 Rybnik, z którym niedawno miał okazję mierzyć się w rozgrywkach drugiej ligi. Goście prowadzili już 0-2, a do siatki trafiali Jakub Kuczera i Przemysław Szkatuła. Miejscowi kontaktowego gola zdobyli w 42. minucie za sprawą Adriana Kowalskiego. Szybko po zmianie stron był już remis, a w 47. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Włodarczyk. Cztery minuty później prowadzenie wróciło do rybniczan, a do siatki trafił Radosław Dzierbicki. Emocje w tym meczu trwały jednak do końca, a wyrównał w samej końcówce Kamil Nitkiewicz.

Na zakończenie kolejki rezerwy Górnika Zabrze pokonały Ruch Zdzieszowice. Podopieczni Marcina Prasoła na prowadzenie wyszli w 31. minucie po strzale Juana Bauzy i jednobramkową zaliczkę gospodarze utrzymali do przerwy. Ruch po przerwie doprowadził jednak do wyrównania, a do siatki trafił Łukasz Damrat. Gospodarze w tym spotkaniu liczyli na zwycięstwo, do którego znacząco się przyczynił Piotr Krawczyk, który zdobył dwa gole, a ponadto samobójcze trafienie zaliczył Daniel Nowak.

Mecz Rekordu Bielsko-Biała z Ruchem Chorzów zostanie rozegrany 4 września o godzinie 17.