Ruszyły rozgrywki trzeciej ligi, grupy północno-wschodniej. Pierwszym liderem został Pelikan Łowicz, który pokonał 4-0 beniaminka z Wasilkowa. Punkty sensacyjnie stracił Sokół Ostróda.

Na inaugurację sezonu Pogoń Grodzisk Mazowiecki uległa Sokołowi Aleksandrów Łodzki, a pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w 1. minucie, gdy do siatki trafił Bartłomiej Maćczak. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Beniaminek wyrównał kwadrans po zmianie stron, a bramkę zdobył Patryk Szymański. Gdy wydawało się że mecz zakończy remisem, to jednej z ostatnich akcji meczu arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Mikołaj Bociek.

Godzinę później Ursus Warszawa udanie rozpoczął sezon, pokonując Broń Radom 3-1. Jako pierwsi do siatki trafili goście, a na listę strzelców wpisał się Patryk Czarnota. Później strzelały już tylko Traktorki, a gole dla nich zdobywali Paweł Jabłoński, Sebastian Szerszeń oraz Mateusz Muszyński.

W tym samym czasie Olimpia Zambrów przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a gole padały w samej końcówce spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zambrowianie, a do siatki trafił Łukasz Grzybowski. Świt odpowiedział bramkami Mateusza Kwiatkowskiego i Rafała Maciejewskiego.

Znicz Biała Piska zremisował z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1-1. Gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego w 39. minucie, autorstwa Mateusza Furmana. Ruch doprowadził do wyrównania w 82. minucie za sprawą Rafała Babula.

RKS Radomsko minimalnie przegrał z rezerwami Legii Warszawa, a jedynego gola zdobył Mateusz Grudziński w 89. minucie.

Concordia Elbląg bezbramkowym remisem z Lechią Tomaszów Mazowiecki przywitała się z trzecią ligą.

KS Wasilków natomiast brutalnie zderzył się z ligą przegrywając z Pelikanem Łowicz aż 0-4. Strzelanie w 53. minucie rozpoczął Damian Szczepański, a pięć minut później z rzutu karnego podwyższył Piotr Piekarski, Ten sam zawodnik dziesięć minut później ponownie pewnie egzekwował karnego. Rezultat spotkania ustalił Grzegorz Wawrzyński w 77. minucie.

Niemałą niespodziankę sprawił Huragan Morąg, który pokonał Sokoła Ostróda. Hat-tricka ustrzelił Piotr Łysiak, a jedno trafienie dołożył Szymon Modrzewski. Piłkarze Piotra Kołca odpowiedzieli dwoma trafieniami Roberta Hirsza.

Polonia Warszawa w dramatycznym meczu pokonała Unię Skierniewice. Trzy gole na dzień dobry zdobył Krystian Pieczara, a ponadto bramkę dla Czarnych Koszul dołożył Patryk Zych. Bramki dla skierniewiczan padły po trafieniach Rafała Parobczyka, Dawid Przezaka i Bartosza Bujalskiego.