Piłkarskie wyniki na żywo, relacje LIVE

Rafał Kosiec: "Pomóżcie mi w doliczonym czasie gry o moje życie"
2016-08-10 13:57:55

29-letni Rafał Kosiec, piłkarz Polonii Warszawa, zwrócił się z dramatycznym apelem do Polskiego Związku Piłkarzy. Zawodnik ten przed kilkoma miesiącami uległ poważnemu wypadkowi i jest sparaliżowany.
 
Poniżej prezentujemy pełną treść listu z prośbą o udostępnianie. Może dzięki temu dotrze do kogoś, kto będzie potrafił tej pomocy udzielić - nie chodzi wcale o pieniądze, tylko o możliwość dotarcia do odpowiednich specjalistów.
 
Nazywam się Rafał Kosiec. Do niedawna byłem czynnym zawodnikiem Polonii Warszawa, walczącym o każdy centymetr boiska dla swojego klubu. Dziś jestem jedynie, a może AŻ czynnym inwalidą walczącym każdego dnia o własne życie, zdrowie i przyszłość.

Dnia 24 marca 2016 r. wybiegłem na boisko przy ul. Konwiktorskiej 6, zamiar jeden zdobyć kolejne 3 pkt niezbędne dla mojego klubu by powrócił na należne mu miejsce na salonach polskiej piłki nożnej. Występ przeciwko drużynie Ursusa był prawdopodobnie moim ostatnim meczem w życiu. Ostatnimi minutami na boisku. Niestety już 2 godziny po zakończeniu spotkania leżałem sparaliżowany z 4-kończynowym niedowładem na oddziale intensywnej terapii w Wojskowym Szpitalu przy Szaserów.
 

Czytaj także: Rozmowa z Rafałem Koścem: "Chciałbym wrócić do normalnego życia"

 
Jak tam się znalazłem? Zawiozła mnie karetka, którą wezwał któryś z moich sąsiadów, kiedy zauważył bądź usłyszał huk jak spadam ze schodów. Straciłem przytomność schodząc z 4 piętra. Tamtego feralnego dnia lekarze nie wiedzieli co mi dolega i dziś 4 miesiące po inwazyjnej operacji na rdzeń kręgowy dalej NIE WIEDZĄ !!!! Do dziś też nie wiem czy decyzja o operacji nie zrobiła ze mnie inwalidy ????

Wątpliwości rodzą się stąd, że do szpitala trafiłem z powodu urazu kręgosłupa odcinka szyjnego, złamanie kręgu, wstawienie implantu oraz uraz rdzenia kręgowego. Po operacji i 3 tygodniowym pobycie w szpitalu opuściłem szpital z dodatkowymi dolegliwościami zdrowotnymi mianowicie:

- sparaliżowane mięśnie od klatki piersiowej w dół, brak czucia bólu i temperatury
- neurogenny pęcherz, czyli do dnia dzisiejszego muszę się cewnikować
- porażenie narządów wewnętrznych, nie pracują jelita (atonia jelit) spowodowana uszkodzeniem nerwów
- neuralgia, potworne pieczenie i palenie od klatki piersiowej w dół
- spięcia spastyczne
- o potencji seksualnej nie ma mowy a mam 29 lat
- zmęczenie psychiczne, lęk przed przyszłością, myśli samobójcze

To tylko niektóre dolegliwości, które pojawiły się po operacji. Do dziś bębnią mi w uszach słowa lekarzy: „trzeba być dobrej myśli i mieć nadzieję”. Nie poddaję się i robię wszystko żeby pomóc tej nadziei. Każde dnia otwieram i zamykam kolejne drzwi gabinetów lekarskich. Nikt dosłownie nikt nie jest w stanie mi ulżyć bólem, z którym żyję od operacji. A co dopiero pomóc wrócić do sprawności.

Dlatego też zwracam się z prośbą o nagłośnienie mojego przypadku. Państwa popularność może spowoduję, że informacja o moim problemie rzucona w eter medialny da efekty, że ktoś to przeczyta kto będzie w stanie mi pomóc. Jakiś lekarz? Osoba znająca kogoś w Polsce czy za granicą. Nie wiem jestem sfrustrowany. Na chwilę obecną odwiedziłem dziesiątki gabinetów lekarskich państwowych i prywatnych. Przejechałem Polskę w dłuż i wszerz, nikt nie jest w stanie mi pomóc.

Nie proszę o pomoc finansowa jedynie i Aż o wykorzystanie państwa popularności.

Swoim zaangażowaniem na boisku prze 22 lata zawsze dawałem świadectwo tego że się nie poddaje i walczę do 90 minuty plus czas doliczony. Mogą o tym zaręczyć takie osobistości z polskiej piłki nożnej jak: Edward Klejdins, Jacek Magiera, Dariusz Dźwigała, Jerzy Engel, Igor Gołaszewski....

Proszę pomóżcie mi w doliczonym czasie gry o moje życie
Rafał Kosiec
 
fot. pzp.info.pl
Komentarze

=
jerzy, 2018-02-13 21:24:40
Jeszcze to rewelacja może czytaliście http://www.polimed.wroclaw.pl/neurochirurgiczna.htmlBył swego czasu film tytuł na własnych nogach
jerzy, 2018-02-13 21:15:01
Proponuję tego lekarza neuro chiruraga razem z bratem radiologiem może pomogą .Mnie po wylewie lewostronny paraliż pomógł.https://www.mp.pl/lekarz/maciej.mis

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.