W ostatniej 37. kolejce LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok okazała się lepsza od Wisły Płock wygrywając 2-1 (1-1). Jagiellonia ostatecznie zdobyła Vice-Mistrzostwo Polski.

W pierwszych minutach meczu dominującą stroną na boisku byla druzyna trenera Ireneusza Mamrota. Jako pierwsza jednak piłkę do siatki wbiła Wisła Płock.

W 35. po dograniu Arkadiusza Recy piłkę do siatki strzałem z woleja skierował Jose Kante. Tuż przed przerwą wyrównał Ivan Runje, który wykorzystał dobre zagranie od Tarasa Romańczuka.

Trzy minuty po przerwie piłkę do siatki ponownie trafił Kante, jednak sędzia po analizie VAR postanowił nie uznać tej bramki. W 65. minucie spotkania na prowadzenie druzynę Jagiellonii wyprowadził Cillian Sheridan, który precyzyjnym strzałem umiescił piłkę w siatce.

W 81. minucie meczu blisko wyrównania był Nico Varela, jednak w starciu z Kelemenem lepszy okazał sie goalkeeper gospodarzy. Już minutę później z boiska za drugą zółtą kartę wyrzucony został Dominik Furman.

Kiedy wszystkim wydawało się, że to juz koniec spotkania na boisko wbiegli uradowani kibice Jagielloni. Po chwili okazało się jednak, że sędzia nie zakończył jeszcze spotkania. Pomimo konsternacji na boisku i trybunach Jagiellonia zwycięzyła i sezon zakonczyła na drugim miejscu.

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Guillherme, Runje, Mitrović, Burliga, Kwiecień, Novikovas, Pospisil, Romanczuk, Frankowski, Sheridan

Wisła Płock: Dahne - Stefańczyk, Uryga, Dzwigała, Reca, Szymanski, Furman, Stilic, Michalak, Varela, Kante

Sędzia: Piotr Lasyk.