Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin 3-1 (0-1) w 11. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Dwie bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelił dla gospodarzy Maciej Jankowski. Od 55. minuty podopieczni Mariusza Lewandowskiego musieli sobie radzić w dziesięciu, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Tosika.

W 12. minucie dośrodkowanie w pole karne Arki Gdynia. Najwyżej do piłki wyskoczył Patryk Tuszyński, ale napastnik "Miedziowych" przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

W tej samej minucie wynik otworzył Saša Balić. Bardzo dobre dośrodkowanie w wykonaniu Jakuba Tosika. Piłkę przedłużył Adam Matuszczyk, a ta trafiła do Czarnogórca, który pewnym uderzeniem pokonał Steinborsa.

Od 56. minuty podopieczni Mariusza Lewandowskiego musieli sobie radzić w dziesiątkę. Po kolejnym niebezpiecznym zagraniu Jakuba Tosika sędzia dzisiejszego spotkania pokazał obrońcy Zagłębia Lubin drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę.

W 57. minucie Arka Gdynia doprowadziła do wyrównania. Rzut wolny dla gospodarzy wykorzystał Michał Nalepa, który pewnym strzałem pokonał bezradnego Dominika Hładuna.

W 64. minucie najpierw uderzenie z dystansu wybronił Hładun, po chwili dobitkę w wykonaniu Michała Nalepy również broni młody bramkarz Zagłębia.

W 65. minucie Luka Zarandia wpadł w pole karne rywala i w kontakcie z Sašą Baliciem upadł na podstawie wideo weryfikacji sędzia nie podyktował rzutu karnego.

W 81. minucie bardzo dobrze na prawej stronie zachował się Zarandia. Gruzin wpadł w pole karne i zagrał na 14. metr. Gdzie bardzo dobrze ustawiony był Maciej Jankowski. Napastnik Arki pewnym strzałem trafił do siatki.

W doliczonym czasie gry do drugiej połowy Luka Zarandia zagrał prostopadłą piłkę do Michała Janoty, a ten wpadł w pole karne oddał piłkę do Macieja Jankowskiego, a napastnik gospodarzy postawił kropkę nad i zamykając wynik spotkania.

ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 3-1 (0-1)

0-1 Saša Balić (12.)

1-1 Michał Nalepa (57.)

2-1 Maciej Jankowski (81.)

3-1 Maciej Jankowski (90+)

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Marić (52. Dawid Sołdecki), Helstrup, Marciniak - Zarandia, Danch, Nalepa (90. Nabil Aankour), Janota, Siemaszko (72. Goran Cvijanović) - Jankowski.

Zagłębie Lubin: Hładun - Tosik, Dąbrowski, Guldan, Balić - Pawłowski, Matras (85. Łukasz Janoszka), Matuszczyk, Jagiełło, Bohar (85. Władisław Sirotow) - Tuszyński.

żółte kartki: Zarandia - Matras, Matuszczyk, Tosik, Dąbrowski, Bohar.

czerwona kartka: Jakub Tosik (55. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą). sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

widzów: 7 776