Piast Gliwice przegrał z Lechią Gdańsk 0-2 (0-0) w najciekawszym sobotnim meczu 7. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W 11. minucie fatalny błąd Uroša Koruna, który próbował wykorzystać Lukáš Haraslín. Bardzo dobrze zachował się František Plach, dobre wejście w mecz tego zawodnika.

W 21. minucie niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Piasta Gliwice. Było groźnie, jednak koniec końców futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Po pierwszych 30. minutach spotkanie jest bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie zagroziła w sposób szczególny bramce przeciwnika. Po dwóch kwadransach sędzia dzisiejszego spotkania zaprosił zawodników na przerwę celem uzupełnienia płynów.

W 36. minucie do dośrodkowanej piłki doszedł Bartosz Rymaniak, który głową uderzył na bramkę. Nawet gdyby obrońca gliwiczan trafił do siatki bramka nie zostałaby uznana. Zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej.

W 41. minucie Piotr Parzyszek poszukał podaniem Gerarda Badííí. Hiszpan oddał mocne uderzenie. Bardzo dobrą interwencją popisał się słowacki bramkarz Lechii Gdańsk

W 55. minucie wynik spotkania otworzyli przyjezdni. Sławomir Peszko zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka po drodze do siatki otarła się o nogi Tomáša Huka, co całkowicie zmyliło interweniującego Placha. To drugie trafienie pomocnika Lechii w tym sezonie.

W 68. minucie rozbudził kibiców gospodarzy Jorge Félix, który próbował dwukrotnie zaskoczyć Kuciaka mocnymi uderzeniami. Nie dał się zaskoczyć słowacki bramkarz.

W 69. minucie Artur Sobiech podprowadził piłkę kilka metrów. Uderzył zza pola karnego, piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek i wyszła w pole. Do futbolówki dopadł Žarko Udovičić i z  najbliższej odległości trafił do siatki.

W 76. minucie gliwiczanie stworzyli groźną okazję w polu karnym przeciwnika. Zamiast jednak do bramki trafili we własnego zawodnika leżącego w polu karnym Lechii Gdańsk.

W 86. minucie wróciły nadzieje na korzystny wynik dla Mistrzów Polski. We własnym polu karnym zagrał ręką Michał Nalepa. Sędzia Raczkowski po zapoznaniu się z materiałem wideo wskazał na “wapno”

Do piłki ustawionej na 11. metrze w 87. minucie podszedł Jorge Félix. Który pewnym strzałem pokonał bramkarza strzelając w prawą stronę bramki. To 4. gol w tym sezonie hiszpańskiego pomocnika.

PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 1-2 (0-0)

0-1 Sławomir Peszko (55.)

0-2 Žarko Udovičić (69.)

1-2 Jorge Félix (87.) karny

Piast Gliwice: Plach - Rymaniak, Korun, Huk, Kirkeskov - Félix, Hateley, Sokołowski, Milewski (68. Dominik Steczyk), Badía (79. Jakub Holúbek) - Parzyszek (73. Patryk Tuszyński).

Lechia: Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Peszko (62. Artur Sobiech), Makowski, Łukasik, Kubicki, Udovičić (89. Flávio Paixão) - Haraslín (75. Mario Maloča).

żółte kartki: Parzyszek, Rymaniak, Tuszyński - Makowski, Fila sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

widzów: 4 875