Szansa na powodzenie misji Zagłębie w Ekstraklasie zaczyna wzrastać. Miejscowi po szalonym meczu pokonali Arkę Gdynia 3-2 i powoli zaczynają odbijać się od dna.

Od początku spotkania lepiej na boisku prezentowała się drużyna Arki Gdynia. Swoją dobrą dyspozycję gdynianie udokumentowali w 9. minucie, kiedy to do bramki miejscowych trafił Damian Zbozień i było 0-1.

Arkowcy dobrze prezentowali się na boisku, lecz z czasem do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Najpierw w 23. minucie dobrą okazję miał Giorgi Gabedava, zaś dwie minuty później sosnowiczanie mogli wyrównać, bowiem sędzia odgwizdał rzut karny. Radość miejscowych nie trwała zbyt długo, do akcji wkroczył VAR i sędzia po chwili cofnął swoją decyzję.

W 33. minucie Zagłębie Sosnowiec znowu postraszyło gdynian, gdy Mateusz Możdżeń groźnie uderzył na bramkę Pavelsa Steinborsa, lecz ten sparował futbolówkę na słupek.

Co się odwlecze to nie uciecze i pięć minut później Żarko Udovicić doprowadził do radości kibiców z Sosnowca. Niestety radość miejscowych nie trwała zbyt długo. W końcówce pierwszej odsłony sędzia Łukasz Szczęch dopatrzył się przewinienia. Do jedenastki podszedł Damian Zbozień i było już 1-2.

Po zmianie stron gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Starania miejscowych przyniosły oczekiwany skutek i w 60. minucie z wyrównania cieszył się Szymon Pawłowski.

Zagłębie wyczuło szansę w tym meczu i nie zamierzało odpuszczać, sprawdzając co jakiś czas golkipera Arki. Na dziesięć minut przed końcem w polu karnym gdynian upadł Giorgos Mygas i sędzia odgwizdał jedenastkę. Do futbolówki podszedł Vamara Sanogo, jednak fatalnie skiksował.

Sześć minut później Szymon Pawłowski wziął sprawy w swoje ręce i świetnie uderzył zza pola karnego. Wielka radość nastała w Sosnowcu i zapachniało wygraną miejscowych.

Miejscowi nie wypuścili już prowadzenia i nadal pozostają w walce o ligowy byt.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3-2 (1-2)

1-0 Damian Zbozień (9)

1-1 Żarko Udovicić (38)

1-2 Damian Zbozień (45)

2-2 Szymon Pawłowski (60)

2-3 Szymon Pawłowski (86)

Zagłębie Sosnowiec: Lukas Hrosso - Giorgos Mygas (90. Dawid Ryndak), Piotr Polczak, Martin Toth, Patrik Mraz, Szymon Pawłowski, Lukas Gressak (82. Sebastian Milewski), Mateusz Możdżeń, Żarko Udovicić, Giorgi Gabedawa (82. Olaf Nowak), Vamara Sanogo

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Luka Marić (88. Michael Olczyk), Frederik Helstrup, Adam Marciniak, Maksymilian Banaszewski (69. Nabil Aankour), Adam Danch, Michał Nalepa, Maciej Jankowski, Luka Zarandia, Rafał Siemaszko (79. Jan Łoś)