W ostatnim spotkaniu 1. kolejki LOTTO Ekstraklasy beniaminek Zagłębie Sosnowiec podejmowało na własnym terenie Piasta Gliwice. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale po 90. minutach górą byli piłkarze Piasta Gliwice.

Wynik spotkania po zamieszaniu w polu karnym Piasta Gliwice w 36. minucie otworzył Vamara Sanogo, któremu po dobitce udało się wpakować piłkę do siatki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy bo w 48. minucie spotkania szansę na podwyższenie wyniku ponownie miał Sanogo, ale w pojedynku z Jakubem Szmatułą lepszy okazał się ten drugi.

W 66. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrywał Piotr Polczak. Do rzutu karnego w tej sytuacji podszedł Aleksandar Sedlar i bez większych problemów zamienił jedenastkę na gola.

W 79. minucie spotkania pięknym strzałem zza szesnastki popisał się Tomasz Jodłowiec i ustalił wynik spotkania na 1-2.

Pomimo prowadzenia Zagłębia Sosnowiec piłkarze Dariusza Dudka musieli uznać wyższosć zawodników Waldemara Fornalika i na pierwsze punkty po powrocie do Ekstraklasy będą musieli poczekać jeszcze co najmniej tydzień.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1-2 (1-0)

1-0 Sanogo (36.)

1-1 Sedlar (67.)

1-2 Jodłowiec (79.)

Zagłębie: Kudła - Puchacz, Polczak, Jedrych, Wrzesinski, Milewski, Vokić (65. Rzonca 65), Udovicić, Nowak, Christovao (73. Banasiak), Sanogo (80. Torunargha)

Piast: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkesov, Mak, Dziczek, Jodłowiec, Felix (56. Jagiełło), Valencia (90+ Sokolowski), Papadopulos (63.Parzyszek)

Sędziował: Tomasz Musiał ( Kraków)

źródło: Twitter Zagłębie Sosnowiec