Sosnowiczanie wracają do gry o utrzymanie w elicie i zbliżyli się do Wisły Płock na trzy oczka. W starciu beniaminków Zagłębie wygrało z Miedzią 2-0.

Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy mając na uwagę wagę spotkania częściej starali się być przy piłce. Jednak wraz z upływem czasu więcej z gry zaczęli mieć piłkarze Zagłębie Sosnowiec, którzy rozpoczęli bombardowanie na bramkę Antona Kanibołockiego.

Przyjezdni starali się otworzyć wynik meczu i udało im się to w 17. minucie. Dobre podanie otrzymał Żarko Udovicic, a ten wypatrzył Giorgiego Gabedavę który pokonał bramkarza miejscowych. To trafienie Gruzina mocno podrażniło piłkarzy Miedzi Legnica i szybko Petteri Forsel postraszył Lukasa Hrosso.

Podbudowani sosnowiczanie chcieli iść za ciosem i groźnie zaczęli atakować, jednak miejscowi także starali się pojawiać pod bramką rywala. W 36. minucie Juan Camara miał dobrą okazję ale obrońcy Zagłębie zatrzymali go, choć do piłki dopadł jeszcze Joan Roman, ale przestrzelił.

Przyjezdni w końcówce pierwszej odsłony jeszcze próbowali uderzać na bramkę Kanibołockiego, ale wynik nie uległ zmianie. Po przerwie bardziej przycisnęła Miedź, jednak podopieczni Valdasa Ivanauskasa skutecznie odpierali ataki.

W 53. minucie Szymon Pawłowski pobiegł z akcją i był faulowany w polu karnym przez Rafała Augustyniaka, a sędzia podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Mateusz Możdżeń i podwyższył wynik na 0-2. Po chwili miejscowi mogli strzelić bramkę kontaktową, jednak Hrosso wybronił strzał Augustyniaka.

Niedługo po tym Augustyniak ponownie postraszył golkipera Zagłębia uderzając z dystansu, lecz do piłki następnie dopadł Paweł Zieliński, który dograł do Omara Santany. Zawodnik ten jednak nie zdążył, a piłkę przechwycił Fabian Piasecki i następnie zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

W końcówce spotkania Henrik Ojama w polu karnym zagrywał do Augustyniaka, ale ten nie zdołał zdobyć kontaktowej bramki i sędzia chwilę później zakończył mecz.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0-2 (0-1)

0-1 Giorgi Gabedava (17)

0-2 Mateusz Możdżeń (55)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Bozic, Musa (84. Żyro), Bartczak, Augustyniak – Zieliński (77. Ojamaa), Camara, Santana, Fernandez (46. Piasecki) – Roman, Forsell

Zagłębie Sosnowiec: Hrosso – Mygas, Toth, Cichocki, Mráz – Nawotka (85. Heinloth), Milewski, Możdżeń, Udovicic (90. Iwaniszwili) – Pawłowski, Gabedava (76. Nowak)

Żółte kartki: Bartczak - Toth, Mygas

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)