W starciu dwóch ostatnich drużyn w tabeli LOTTO Ekstraklasy  Zagłębie Sosnowiec mierzył się ze Śląskiem Wrocław dla obydwu ekip było to być albo nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po tym spotkaniu szansę na utrzymanie zachowała już tylko drużyna z Wrocławia. Dwie bramki dla Wrocławian zdobył Mateusz Cholewiak.

W 25. minucie meczu sytuacje sam na sam z Lukasem Hrosso wykorzystał Mateusz Cholewiak. W pierwszej połowie kibice byli świadkami tylko jednego trafienia.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania znakomitą akcję przeprowadził Vamara Sanogo, który wyłożył piłkę na piąty metr do Olafa Nowaka a ten z zimną krwią wpakował piłkę do siatki.

Siedem minut potrzebował Śląsk Wrocław aby ponownie wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Wojciecha Golli, który mocnym strzałem z kilku metrów ponownie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść ekipy z Wrocławia.  Dwie minuty po bramce Golli było już 1-3. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne centrował Michał Chrapek, w polu karnym celnym uderzeniem głową popisał się Mateusz Cholewiak.

Sześć minut przed końcem meczu Śląsk prowadził już trzema bramkami, ponownie piłkę wzdłuż bramki zagrywał Chrapek, niefortunną interwencją w szesnastce popisał się Patrik Mraz, który naciskany przez Mateusza Radeckiego umieścil futbolówkę w siatce.

Na dwie minuty przed końcem meczu w polu karnym Śląska Wrocław faulowany był Giorgio Iwaniszwili. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Vamara Sanogo, strzał Francuza z powodzeniem obronił Jakub Słowik natomiast nie zdążył do dobitki i drugą bramkę dla Zagłębia zdobył Giorios Mygas. Zagłębie po porażce ze Śląskiem straciło już jakiekolwiek szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, natomiast Śląsk Wrocław do miejsca zapewniającego utrzymanie traci już tylko jedno "oczko" i wciąż ma przed sobą starcie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Arką Gdynia.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2-4 (0-1)

0-1  Cholewiak (25.)
1-1  Nowak (50. )
1-2 Golla (57. )
1-3 Cholewiak (59. )
1-4 Mraz (84. )
2-4 Mygas (89. )

Zagłębie Sosnowiec: Hroššo - Mýgas, Heinloth (63, Iwaniszwili), Polczak, Mráz, Nawotka - Możdżeń (38, Greššák), 21. Milewski,  Pawłowski -  Gabedawa (46, Sanogo),  Nowak.

Śląsk Wrocław:  Słowik - Celeban, Pawelec,  Golla,  Broź - Pich (82, Gąska), Mączyński (71, Radecki),  Augusto, Chrapek, Cholewiak - Robak (87, Piech).

Żółte kartki: Milewski, Heinloth, Greššák - Mączyński.