Zagłębie Lubin zremisowało z Cracovią 1-1 (1-1) w 1. Kolejce PKO Ekstraklasy. Debiutanckiego gola dla przyjezdnych zdobył Rafael Lopes.

W 5. minucie spotkania wynik spotkania otworzyli gospodarze. Damjan Bohar zdecydował się na uderzenie zza pola karnego po ziemi. Futbolówka wpadła do siatki tuż obok lewego słupka.

W 23. minucie do wyrównania doprowadzili przyjezdni. Rafael Lopes wykorzystał zagranie na wolne pole. W sytuacji sam na sam popisał się mocnym, płaskim uderzeniem - nie dając szans bramkarzowi Miedziowych.

W 34. minucie najwyżej do piłki dośrodkowanej  w pole karne wyskoczył Ľubomír Guldan. Piłka po uderzeniu słowackiego obrońcy lubinian wpadła do siatki, ale przed uderzeniem faulował Cornela Râpe, arbiter nie uznał bramki.

W 51. minucie szybką akcję lubinian uderzeniem zakończył Filip Starzyński. Pomocnik gospodarzy sprzed pola karnego. Nie dał się zaskoczyć Lukáš Hroššo.

W 69. minucie Sergiu Hanca uderzył z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego. Piłka po uderzeniu Rumuna uderzyła w mur, a następnie po poprawce zawodnika Cracovii, wpadła do siatki. Sędzia nie uznał bramki według arbitra był spalony, a jeden piłkarz gości utrudniał interwencję bramkarzowi.

W ostatnim kwadransie Filip Starzyński stanął dwa razy przed szansą zmiany wyniku i przechyleniu szali zwycięstwa na swoją stronę.

ZAGŁĘBIE LUBIN - CRACOVIA 1-1 (1-1)

1-0 Damjan Bohar (5.)

1-1 Rafael Lopes (23.)

Zagłębie Lubin: Forenc - Kopacz, Guldan, Oko, Balić - Czerwiński (80. Bartłomiej Pawłowski), Tosik, Poręba (80. Dawid Pakulski), Starzyński, Bohar (86. Patryk Szysz) - Tuszyński.

Cracovia: Hroššo - Râpă, Dytiatiev, Datković, Pestka (75. Diego Ferraresso) - Čečarić (46. Sergiu Hanca), Dimun, Gol (63. Sylwester Lusiusz), van Amersfoort, Wdowiak - Lopes.

żółte kartki: Gol, Lusiusz  sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) widzów: 5 013