Pogoń Siedlce wysoko pokonała przed własną publicznością beniaminka ze Stężycy aż 4:1 w 15. kolejce eWinner 2 ligi dzięki czemu skutecznie zrehabilitowała się za wysoką porażkę z Fortuna Pucharze Polski z Motorem Lublin.

Chyba mało kto wierzył w taki wynik przed tym spotkaniem, dla Pogoni bieżący tydzień nie należał do najlepszych za sprawą wysokiej porażki z Motorem Lublin 0:5 w Fortuna Pucharze Polski

Pierwsze dwadzieścia pięć minut spotkania było bardzo wyrównane, żaden zespół nie potrafił wypracować klarownej sytuacji bramkowej, na boisku obserwowaliśmy sporo walki w środkowej części boiska. W 26. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą trafienia Macieja Górskiego. W tej sytuacji asystował mu Cezary Demianiuk, który zagrał piłkę wzdłuż pola karnego.

Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć prowadzenie, dośrodkowana piłka w pole karne z rzutu wolnego przez Wojciecha Trochima minęła kilku zawodników i ostatecznie wylądowała pod nogami Roberta Majewskiego. 25-latek będąc przed bramką oddał precyzyjny strzał po ziemi i umieścił futbolówkę w siatce.

Nie tak wyobrażali sobie przebieg tego spotkania podopieczni Sebastiana Letniowskiego, do przerwy przegrywali 0:2 a to nie był koniec strzelania Pogoni w tym spotkaniu,

Dziesięć minut po wznowieniu gry, gospodarze dołożyli kolejne trafienie - tzw. bramkę z niczego. Przypadkowo zagrania piłka trafiła do Górskiego, który wykorzystał w tym przypadku nieporadność defensorów Raduni i podwyższył stan rywalizacji. Po godzinie gry w Siedlcach było już 4:0, tym razem do bramki gości trafił Demianiuk.

Goście zdołali odpowiedzieć trafieniem honorowym autorstwa Dawida Retlewskiego, który otrzymał piłkę w polu karnym, obrócił się z nią i umieścił w siatce Pogoni. To było wszystko na co było stać tego dnia gości ze Stężycy. Wysokie i w pełni zasłużone zwycięstwo gospodarzy.

Pogoń Siedlce - Radunia Stężyca 4:1 (2:0)

26' 1:0 Górski

41' 2:0 Majewski

55' 3:0 Górski

61' 4:0 Demianiuk

Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Misiak, Wichtowski, Majewski, Miś – Trochim, Rymek (79. Viskanovs) – Przybecki (74 Więdłocha), Lopez (79. Kozłowski), Demianiuk (74. Wróblewski) – Górski.

Rezerwowi: Misztal, Kozłowski, Wróblewski, Więdłocha, Visnakovs, Preuss, Kołoczek, Leszczuk, Kobiałka.

Radunia Stężyca: Tułowiecki – Murawski (59. Wojowski), Szur, Bashlai, Lizakowski, Kuźniarski, Deja (83. Fadecki), Letniowski (59. Surdykowski), Stępień (46. Łuczak), Szuprytowski, Miller (46. Retlewski).

Rezerwowi: Leszczyński, Kosznik, Wojowski, Witek, Fadecki, Litwin, Łuczak, Retlewski, Surdykowski.