Błękitni Stargard nie pozostawili złudzeń Zawiszy Bydgoszcz i pewnie wygrali spotkanie rozgrywane na stadionie przy ulicy Gdańskiej 163 aż 4:1. Trzy trafienia padły łupem Damiana Niedojada, jedną bramkę dołożył Marcin Rajch. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Korneliusz Sochań.

Pięć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie Zawiszy w środowe popołudnie. Humory popsuć mógł fakt, że ich ulubieńcy zdołali trafić tylko honorowo. Goście  natomiast znajdywali czterokrotnie drogę do bramki gospodarzy.

Wyjątkowo aktywny w tym spotkaniu był Damian Niedojad, który dwukrotnie sprawdził umiejętności Michała Dumieńskiego w pierwszych 25. minutach spotkania, górą goalkeeper gospodarzy.

W 37. minucie świetna akcja gospodarzy, w pole karne wpada Piotr Okuniewicz, chciał dośrodkować w kierunku Kamila Żylskiego, którego w ostatniej chwili uprzedził obrońca. Gdy wszyscy powoli już zmierzali myślami w stronę szatni, Błękitni zaatakowali. Grzegorz Tarasewicz wypuścił idealnym prostopadłym podaniem Niedojada, który w sytuacji sam na sam okazała się lepszy od Dumieńskiego.

Trzy minuty po zmianie stron Zawisza powinien doprowadzić do wyrównania, dośrodkowana piłka w pole karne trafiła do niepilnowanego Wojciecha Mielcarka, który w dogodnej sytuacji nieczysto uderzył w piłkę.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się, kolejne prostopadłe podanie otrzymał Niedojad i w tej sytuacji również się nie pomylił. W 63. minucie było już 3:0 a skompletowaniem hat-tricka mógł pochwalić się Niedojad, który wykorzystał dośrodkowanie Tarasewicza.

Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem w doliczonym czasie gry, z 20-metrów strzałem wprost w okienko popisał się Korneliusz Sochań. Ostatnie zdanie należało do Błękitnych, wynik spotkania ustalił Marcin Rajch.

Zawisza Bydgoszcz - Błękitni Stargard 1:4 (0:1)

43' 0:1 Niedojad

55' 0:2 Niedojad

63' 0:3 Niedojad

90+1' 1:3 Sochań

90+3' 1:4 Rajch

Zawisza Bydgoszcz: Dumieński - Wędzelewski, Jastrzembski, Witucki, Paliwoda, Oczkowski - Mielcarek (59. Brzeziński), Maciejewski (46. Sochań), Koziara (59. Prejs), Żylski (46. Chachuła) - Okuniewicz (59. Piekuś).

Błękitni Stargard: Sasiak - Purczyński (46. Friske), Sawczak (79. Świder), Liśkiewicz, Niedojad (68. Rajch), Prawucki (84. Lis), Kowalik, Kwiatkowski, Wajsak, Tarasewicz (79. Zdunek), Kujawa.