W związku z ostatnią zadymą na meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa Wojewoda poznański Zbigniew Hoffman podjął decyzję o zamknięciu stadionu Lecha Poznań. Aktywnie działa także policja, która cały czas zatrzymuje nowe osoby związane z tą sytuacją.

Stadion Lecha Poznań będzie zamknięty na pięć pierwszych spotkań Ektraklasy oraz trzy mecze w Lidze Europy.

– To, co się wczoraj stało, było gorszące, skandaliczne. Ten rodzaj wylewania frustracji jest absolutnie nie do zaakceptowania przez państwo. Mam nadzieję, że to nie zostanie potraktowane przez klub jako kara, ale jako czas refleksji. To najwyższa pora, by zarzucić współpracę z pewnymi środowiskami, bo te umowy nie są potem utrzymywane – uzasadnił swoją decyzję wojewoda poznański Zbigniew Hoffman.

Policja także cały czas działa w tej sprawie:

- Policjanci z Poznania w poniedziałek zatrzymali pierwszych sześciu stadionowych chuliganów. Podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz. Dzisiaj usłyszą zarzuty - poinformował na twitterze Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Zatrzymane osoby są w wieku od 18 do 37 lat. Trwa identyfikacja pozostalych pseudokibiców. Jak podaje poznańska policja możliwa jest jeszcze identyfikacja około 30 osób.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.