Dobiega końca nasz cykl, a w dniu dzisiejszym zaprezentujemy mistrza czwartej ligi wielkopolskiej. Nielba Wągrowiec po trzech latach wraca na trzecioligowy front.


Nielba Wągrowiec awansowała do 3 ligi grupy II. Klub z ulicy Kościuszki 59 wrócił na trzecioligowy front po trzech latach nieobecności, w czasie którym liga uległa zdecydowanej zmianie. Żółto-czarni okazali się najlepsi w czwartej lidze, a awans przypieczętowali na kolejkę przed końcem gdy w meczu wyjazdowym pokonali 0-5 Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Wągrowiczanie zagrają w trzeciej lidze, choć start klubu w rozgrywkach był zagrożony. Pożar jednak szybko ugaszono i Nielba podejmie wyzwanie. Architektem sukcesu ekipy z Wągrowca jest Radosław Kołacki, który z klubem związany jest od dobrych kilku lat.

Teraz przed żółto-czarnymi nowe wyzwania, a przede wszystkim dużo trudniejsza liga i bardziej wymagająca finansowo. Klub nie zamierza szaleć w okienku transferowym, a ton nadawać mają przede wszystkim wychowankowie, o czym mówi komunikat klubu.

Póki co, nie zanosi się na wiele zmian i bardzo intensywną politykę transferową. Mówi się o dwóch, najwyżej trzech wzmocnieniach. Nasi zawodnicy, głównie wychowankowie Nielby, bardzo zapracowali na ten sukces, więc teraz będą mogli wykazać się w lidze wyższej. W końcu pracowali na to przez cały sezon.


Foto: mksnielba.pl


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.