W ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała Koronę Kielce 2-0 (0-0).

W 11. minucie Korona Kielce mogła otworzyć wynik spotkania. W pole karne wbiegł Jacek Kiełb. Pomocnik gości podałpiłkę na 14. metr do Mateusza Możdżenia, ale ten uderzył bardzo mocno nad poprzeczką.

W pierwszych 20. minutach spotkania to Korona Kielce stworzyła sobie kilka ciekawych okazji. Jednak żadnej z nich nie udało się piłkarzom Gino Letteri wykorzystać.

W 27. minucie w polu karnym Korony Kielce doszło do zamieszania. Po uderzeniu Konrada Michalaka piłka odbija się od interweniującego Piotra Malarczyka. Jednak nie można było mówić o celowym zagraniu ręką. Po konsultacji VAR gra toczyła się dalej.

W 41. minucie bardzo dobrą okazję stworzyli sobie piłkarze Wisły Płock. Z prawej strony w pole karne wpadł Giorgio Merebaszwili zdecydował się na uderzenie. Jego strzał pewnie obronił Zlatan Alomerović.

W 51. minucie spotkania wynik otworzyła Wisła Płock. Po dośrodkowaniu Semira Štilicia z rzutu wolnego. Najlepiej w polu karnym zachował się Damian Byrtek. Obrońca gospodarzy uderzeniem głową skierował piłke do siatki gości.

W 70. minucie aktywny w dzisiejszym spotkaniu Giorgio Merebaszwili wpadł w pole karne odegrał do nadbiegającego Konrada Michalaka, ale szybszy był Zlatan Alomerović.

W 79. minucie Wisła Płock zagroziła grając z kontry. Semir Štilić dograł do wbiegającego w "szesnastkę" Jose Kanté, ale Hiszpan minął się z piłką.

W 81. minucie najlepszą okazję do wyrównania mieli goście. Mateusz Możdżen dograł na siódmy metr do Jacka Kiełba który huknął w kierunku bramki, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

W 88. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Damian Szymański odzyskał piłkę przy wyprowadzaniu piłki przez kielczan. Oddał do Arkadiusza Recy, a ten po ziemi do Giorgio Merebaszwilego, a Gruzin ustalił wynik spotkania.

W doliczonym czasie gry Korona miała jeszcze okazję do zmniejszenia strat. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Goran Cvijanović. Uderzenie Słoweńca poszybowało wysoko nad poprzeczką.

WISŁA PŁOCK - KORONA KIELCE 2-0 (0-0)

1-0 Damian Byrtek (51.)

2-0 Giorgio Merebaszwili (88.)

Wisła Płock: Dähne - Stefańczyk, Byrtek, Dźwigała, Uryga - Michalak (73. Arkadiusz Reca), Szymański, Rogalski (46. Damian Rasak), Štilić, Merebaszwili (90. Oskar Zawada) -Kanté.

Korona Kielce: Alomerović - Gardawski (68. Sanel Kapidžić), Malarczyk, Diaw, Kallaste - Jukić (51. Marcin Cebula), Możdżeń, Żubrowski, Janjić (76. Goran Cvijanović), Kiełb - Kaczarawa.

żółte kartki: Rasak, Stefańczyk, Szymański, Dähne, sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)

widzów: 4 097