Wisła Kraków przegrała z Miedzią Legnica 4-5 (1-1) w 37. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Mimo tego zwycięstwa Miedź Legnica nie zdołała się utrzymać w szeregach Ekstraklasy.

W 14. minucie Vukan Savićević mógł otworzyć wynik spotkania Czarnogórzec uderzył z dystansu, ale dobrą interwencją odbijając do boku popisał się bramkarz przyjezdnych.

W 25. minucie Petteri Forsell uderzył z dystansu. Futbolówka trafiła w dłoń Lukasa Klemenza. Sędzia Kwiatkowski po weryfikacji wideo wskazał na 11. metr.

W 26. minucie do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Forsell, który uderzył w prawą stronę bramki. Dobrą interwencją popisał się Mateusz Lis broniąc uderzenie Fina.

W 32. minucie Marko Kolar wyprowadził na prowadzenie gospodarzy. Chorwat uderzył z dystansu, pokonując zasłoniętego i niespodziewającego się takiego uderzenia Soslan Dzhanaev.

W 35. minucie drugi rzut karny dla Miedzi Legnica Vullnet Basha w nieprzepisowy sposób powstrzymał Forsella. Do piłki ustawionej na 11. metrze Joan Román pewnym strzałem w lewą stronę doprowadził do wyrównania.

W ciągu minuty Joan Román uderzał z dystansu dwa razy, ale żadna z prób nie osiągnęła celu.

W 55. minucie ponownie na prowadzeniu piłkarze Białej Gwiazdy. Vukan Savićević wykorzystał podanie po drużynowej akcji przed polem karnym i płaskim technicznym strzałem pokonał bramkarza Miedzianki.

W 62. Juan Cámara doprowadził do wyrównania. Hiszpan po akcji na prawej flance. Otrzymał podanie na 14. metrze. Pomimo sporej ilości obrońców uderzył płasko i umieścił piłkę w siatce.

W 66. minucie Paweł Zieliński po akcji prawym skrzydłem wpadł w pole karne. Podał do Rafała Augustyniaka, który oddał krótko do Joana Romána, który się odwrócił i po rykoszecie umieścił piłkę w siatce.

W 68. minucie kontynuacja szalonej walki Miedzi Legnica o utrzymanie. Ładnym uderzeniem zza pola karnego Juan Cámara podwyższył prowadzenie swojej drużyny umieszczając piłkę tuż przy słupku bramki.

W 76. minucie Tomislav Božić we własnym polu karnym faulował Pawła Brożka. Sędzia dzisieszego spotkania wskazał bez wahania na 11. metr.

W 78. minucie do piłki ustawionej na wprost bramkarza podszedł sam poszkodowany. Pewnym uderzeniem w środek bramki zmniejszył straty krakowian. Rosyjski bramkarz drużyny z Legnicy rzucił się przeciwną stronę.

w 89. minucie Łukasz Burliga mógł doprowadzić do wyrównania. Kamil Wojtkowski uderzył w mur, piłka trafiła do obrońcy gospodarzy, a ten głową trafił w poprzeczkę.

W 2. minucie doliczonego czasu gry zakotłowało się w polu karnym gości. Zawodnicy Wisły Kraków reklamowali zagranie ręką Artura Pikka, w pierwszej chwili sędzia był innego zdania. Po zapoznaniu się z materiałem wideo wskazał na 11. metr.

Marko Kolar mocnym uderzeniem w prawą stronę bramki pokonał rosyjskiego bramkarza legniczan.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Do głosu doszli przyjezdni. W 10. minucie doliczonego czasu piłka dotarła w pole karne do Pawła Zielińskiego, a ten uderzył piłka po rykoszecie od Marcina Wasilewskiego zaskoczyła bramkarza.

4-5 Paweł Zieliński (90.+)

Wisła Kraków: Lis - Wojtkowski, Wasilewski, Klemenz, Pietrzak - Kolar, Savićević (74. Aleksander Buksa), Basha, Drzazga (63. Emmanuel Kumah), Boguski (71. Łukasz Burliga) - Brożek.

Miedź Legnica: Dzhanaev - Zieliński, Żyro, Božić, Pikk - Román, Augustyniak, Purzycki, Forsell (90. Łukasz Garguła), Cámara - Szczepaniak (73. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Wasilewski, Klemenz, Wojtkowski, Burliga - Dzhanaev, Pikk. sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 13 197

W 26. minucie Petteri Forsell (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Lis obronił).