Wisła Kraków wygrała z Górnikiem Zabrze 3-0 (2-0) w drugim sobotnim meczu 6. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 18. minucie spotkania wynik spotkania toczonego na stadionie im. Henryka Reymana w Krakowie otworzyli piłkarze Wisły Kraków.

Rafał Pietrzak opanował piłkę podał piłkę do Martina Košťála, który oddał lewemu obrońcy piłkę w pole karne, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Tomaszowi Losce.

W 22. minucie Martin Košťál pozbył się krycia na lewej stronie boiska wbiegł w pole karne i oddał piłkę do Zdenka Ondráška, a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W 43. minucie spotkania Wiktor Biedrzycki uderzył z 16. metra piłkę odbił Mateusz Lis. Do futbolówki dopadł Igor Angulo, ale uderzenie hiszpańskiego napastnika przeleciało obok bramki.

W 49. minucie spotkania Rafał Pietrzak wbiegł z piłką w pole karne z lewej strony wycofał przed "szesnastkę" do wbiegającego Vullneta Bashy pomocnik gospodarzy uderzył prawą nogą płasko tuż przy słupku podwyższając wynik spotkania.

W 53. minucie bardzo dobrze piłkę podał z głębi pola Dawid Kort do Jesusa Imaza, który poradził sobie z obrońcą i z bardzo dobrej pozycji huknął ponad poprzeczką.

W 84. minucie Rafał Boguski dograł z prawej strony w pole karne. Zagranie było niedokładne, jednak do piłki doszedł, a potem uderzył Tibor Halilović. Bardzo dobrze zachował się Tomasz Loska chroniąc swoją drużynę przed stratą kolejnej bramki.

WISŁA KRAKÓW - GÓRNIK ZABRZE 3-0 (2-0)

1-0 Rafał Pietrzak (18.)

2-0 Zdeněk Ondrášek (22.)

3-0 Vullnet Basha (49.)

Wisła Kraków: Lis - Bartkowski, Wasilewski, Sadlok, Pietrzak (87. Marcin Grabowski) - Boguski, Basha, Kort (77. Tibor Halilović), Imaz, Košťál (70. Patryk Małecki) - Zdeněk Ondrášek.

Górnik Zabrze: Loska - Michalski, Suárez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Liszka (46. Daniel Smuga), Matuszek, Biedrzycki (55. Maciej Ambrosiewicz), Ryczkowski (66. Konrad Nowak) - Jiménez, Angulo.

żółte kartki: Basha, Pietrzak - Matuszek sedzia: Bartosz Frankowski (Toruń) widzów: 16 482