Widzew Łódź wygrał ze Śląsk Wrocław 2-0 (0-0)  w meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Tym samym wyeliminował wicelidera PKO Ekstraklasy z rozgrywek.

W 31. minucie pierwszą bardzo dobrą okazję stworzyli sobie przyjezdni. Do dośrodkowania w pole karne najlepiej wyskoczył Damian Gąska. Bardzo dobrą interwencją popisał się Wojciech Pawłowski. Przy drugiej próbie również lepszy okazał się bramkarz łodzian i wybił na rzut rożny.

W 40. minucie Daniel Mąka dośrodkował w pole karne, w którym piłkę ręką zagrał jeden z zawodników Śląska Wrocław. Sędzia po weryfikacji VAR nie zdecydował się na wskazanie na 11. metr, piłka odbiła się od głowy obrońcy.

W 57. minucie  minął się z piłką Daniel Tanżyna, do podania doszedł Mateusz Cholewiak, ale i tym razem nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy, który obronił strzał na raty.

W 74. minucie w pełnym biegu dośrodkował Kornel Kordas do Przemysława Kity. Futbolówkę wypiąstkował Daniel Kordas. W tej sytuacji dobrze zachował się Bartłomiej Poczobut, ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

W 78. minucie Róbert Pich w pojedynku sam na sam z Pawłowskim nie zdołał go pokonać. Kąt do oddania strzału był za duży,

W 85. minucie premierową bramkę zdobyli podopieczni trenera Marcina Kaczmarka. Błąd w defensywie wrocławian wykorzystał Kita, który podał do Marcina Robaka. Jego uderzenie zostało zablokowane, a piłka trafiła do Konrada Gutowskiego, który umieścił piłkę w siatce.

W 1. minucie doliczonego czasu gry Mariusz Pawelec zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić plac gry przed końcowym gwizdkiem.

W 93. minucie w sytuacji sam na sam w polu karnym Marcin Robak. Arbiter dzisiejszego spotkania Wojciech Myć wskazał na wapno.

W 95. minucie do piłki ustawionej na 11. Metrze podszedł sam poszkodowany pewnym strzałem podwyższył prowadzenie ustalając wynik spotkania.

WIDZEW ŁÓDŹ – ŚLĄSK WROCŁAW 2-0 (0-0)

1-0  Konrad Gutowski (85.)

2-0  Marcin Robak (90.+) karny

Widzew Łódź: Pawłowski - Turzyniecki, Zieleniecki, Tanżyna, Kordas (81. Sebastian Rudol) - Mąka (77. Christopher Mandiangu), Możdżeń (72. Adam Radwański), Poczobut, Robak, Gutowski - Kita.

Śląsk Wrocław: Kajzer - Dankowski (88. Daniel Szczepan), Celeban, Pawelec, Hołownia - Marković, Živulić, Gąska (74. Róbert Pich), Łabojko (58. Michał Chrapek), Cholewiak - 9. Erik Expósito.

żółte kartki: Zieleniecki - Pawelec, Živulić czerwona kartka: Mariusz Pawelec (90. minuta, Śląsk, za drugą żółtą). sędzia: Wojciech Myć (Lublin), widzów:  14 711