Podopieczni Piotra Tworka pewnie wygrali w zaległym meczu i objęli prowadzenie w Fortuna 1 lidze. Gole dla Warty Poznań w starciu z Odrą Opole zdobywali Robert Janicki, Mariusz Rybicki oraz Jakub Kiełb.

Od początku spotkania stroną dominującą byli piłkarze Warty Poznań, którzy już w 5. minucie mogli bardzo poważnie zagrozić bramce Kacpra Rosy, jednak lecz nikt nie doskoczył do piłki zagrywanej przez Nikodema Fiedosewicza. Po chwili zrewanżowała się Odra Opole, a konkretnie na bramkę Adriana Lisa uderzał Patryk Janasik, lecz futbolówka poleciała wysoko nad bramką.

Zieloni nie zatrzymywali się i wciąż napierali na bramkę gości, którzy mimo naporu Warty nie stracili jeszcze bramki. Aktywny na połowie Odry był Jakub Kiełb, który miał dwie niezłe sytuacje, lecz nadal wynik nie ulegał zmianie. Miejscowi wciąż przeważali, lecz 25-letni bramkarz opolan dobrze wykonywał swoją pracę.

Odra także starała się atakować i w 29. minucie Szymon Skrzypczak groźnie uderzał, lecz bez problemu futbolówkę złapał wychowanek Lasu Puszczykowo. Niewykorzystane się mszczą i w 33. minucie Robert Janicki dał prowadzenie Warcie. Gospodarze po zdobyciu gola dostali wiatru w żagle i szukali kolejnych trafień.

W końcówce pierwszej odsłony Zieloni bardzo często gościli pod bramką Kacpra Rosy, lecz ostatecznie wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Po zmianie stron obraz gry zbytnio się nie zmienił i to nadal miejscowi dominowali. Warta w 55. minucie podwyższyła prowadzenie, a Mariusz Rybicki strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Odry.

Gospodarzom wciąż było mało i ci nadal napierali w poszukiwaniu kolejnych bramek. W 76. minucie Mateusz Kupczak podał futbolówkę do Michała Jakóbowskiego, lecz ten posłał piłkę wysoko nad bramką. Co się odwlecze to jednak nie uciecze i w 81. minucie Jakub Kiełb pięknym strzałem pokonał wychowanka Celulozy Kostrzyn nad Odrą.

Więcej goli w tym meczu nie padło i ostatecznie Warta pewnie pokonała Odrę 3-0 i została nowym liderem Fortuna 1 ligi.

Warta Poznań - Odra Opole 3-0 (1-0)

1-0 Robert Janicki (33)

2-0 Mariusz Rybicki (55)

3-0 Jakub Kiełb (81)

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Trałka, Jakóbowski, Fiedosewicz, Ławniczak, Rybicki (86. Długosz), Kupczak, Janicki (80. Lasowski Adrian), Jaroch (71. Kiklaisz)

Odra Opole: Rosa – Mikinic, Wypych, Mesjasz, Winiarczyk, Janasik, Adamec, Trojak (66. Bonecki), Wróblewski (59. Sobol), Czyżycki (59. Janus), Skrzypczak

Żółte kartki: Kiklaisz - Wypych, Bonecki, Janus

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)