W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki eWinner 2 ligi, w którym Wigry Suwałki podejmowały Chojniczankę Chojnice lepsi okazali się goście z Chojnic, którzy wygrali 0:4. Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego końcowego wyniku.

Od początku meczu to drużyna Wigier wyglądała na bardziej poukładaną, swoją pierwszą dogodną okazję mieli już w 10. minucie, Sowiński dobrym podaniem znalazł Mularczyka, który wyszedł sam na sam z Brodą, ale górą okazał się bramkarz gości.

Pierwszą dobrą okazję Chojniczanki mieliśmy w 15. minucie, po faulu na 19-metrze, doskonałe uderzenie Mikołajczaka z rzutu wolnego, ale równie świetna parada bramkarza Wigier

Cztery minuty później rozgrywany rzut rożny przez przez gospodarzy, głęboko wrzucona piłka w pole karne i tylko obrońca ratuje gości przed stratą bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynikł uległ zmianie, po zagraniu Mazka bramkę głową zdobył Mikołajczak wyprowadzając gości na prowadzenie. Do przerwy nie było już więcej dogodnych okazji i to goście schodzi na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie mało się działo aż do 72. minuty kiedy to w polu karnym Wigier faulowany został Mazek, a jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Kona. 81. minuta a na tablicy wyników wynik 0:3 a wszystko dzięki doskonałej kontrze przyjezdnych i dwójkowej akcji Klichowicza i van Huffela, który z wielkim spokojem umieszcza piłkę w siatce.

Ostatecznego dobicia gospodarzy w doliczonym czasie gry dokonał Artur Pląskowski, który dopadł do piłki wybitej przez Zocha i z bliska skierował piłkę do bramki. Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego wyniku końcowego, doskonałe ostatnie 20 minut w wykonaniu gości zaowocowało 3 punktami i aż czterema zdobytymi bramkami w tym spotkaniu.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:4 (0:1)

40' 0:1 Mikołajczak

75' 0:2 Kona (karny)

81' 0:3 van Huffel

92' 0:4 Pląskowski