Piłkarze Piotra Zajączkowskiego skromnie pokonali mielczan i zepchnęli ich z pozycji lidera, zamieniając się przy tym miejscami. Jedynego gola zdobył były piłkarz biało-niebieskich.

Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem, a obie drużyny skupiły się głównie na walce. Bardzo aktywny był Szymon Sobczak, który jeszcze niedawno bronił barw PGE Stali Mielec. 26-letni napastnik dwoił się i troił, lecz na szczęście dla Seweryna Kiełpina bramki nie padały.

Stomil Olsztyn wraz z upływem czasu zaczął się rozkręcać i co raz mocniej zagrażał podopiecznym Artura Skowronka, jednak szanse Grzegorza Lecha nie dały prowadzenia gospodarzom. W 27. minucie przed niezłą okazją stanął Artur Siemaszko, lecz nie zdołał on zmienić wyniku.

Miejscowi nadal byli stroną dominującą i wciąż szukali premierowego trafienia, lecz nadal było 0-0. W końcówce pierwszej odsłony okazję mięli mielczanie, jednak nie zdołali zagrozić oni bramce Piotra Skiby. Obraz gry po przerwie nie zmienił się i to nadal Stomil dyktował warunki na boisku.

Ekipa Piotra Zajączkowskiego w 53. minucie po raz kolejny zagroziła bramce PGE Stali Mielec, a konkretnie uczynił to Artur Siemaszko, lecz golkiper gości obronił jego uderzenie. Biało-niebiescy postanowili się zrewanżować, a na strzał zdecydował się Bartosz Nowak, lecz piłka wylądowała na słupku.

Gospodarze szukali bramki i w końcu ją znaleźli. Szymon Sobczak w 60. minucie wykończył akcję Wojciecha Hajdy i dał prowadzenie swojej drużynie. Mielczanie ruszyli do odrabiania strat, jednak Stomil mądrze się bronił.

PGE Stal Mielec w końcówce postawiła wszystko na wszystko na jedną kartę, lecz nie tak miało to wyglądać, bowiem w 83. minucie za faul na 22-letnim napastniku wyleciał Lukas Bielak i goście musieli kończyć w dziesiątkę. W końcówce spotkania szansę miał Grzegorz Tomasiewicz, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Stomil Olsztyn - PGE Stal Mielec 1-0 (0-0)

1-0 Szymon Sobczak 60

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Biedrzycki, Tarasenko, Kuban – Mateusz Gancarczyk (79. Skrzecz), Hajda (80. Tecław), Pałaszewski, Siemaszko – Lech (74. Waldemar Gancarczyk), Sobczak

PGE Stal Mielec: Kiełpin – Dobrotka, Prokic, Mak (46. Janoszka), Stasik (81. Olszewski), Soljic, Nowak, Paluchowski (68. Barisic), Tomasiewicz, Getinger, Bielak

Żółte kartki: Pałaszewski, Tarasenko - Mak, Bielak, Soljic, Kiełpin, Dobrotka

Czerwona kartka: Lukas Bielak (84-druga żółta)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)