Piłkarze Stali Stalowa Wola w pierwszym wiosennym meczu odnieśli ważne zwycięstwo. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia pokonali Avię Świdnik, a jedynego gola zdobył Tomasz Płonka.

Od początku stroną przeważającą była Stal Stalowa Wola, jednak nie potrafiła ona zamienić tego na bramki. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia częściej utrzymywali się przy piłce, a już w 7. minucie umieścili piłkę w siatce. Gol jednak nie został uznany, bowiem arbiter odgwizdał faul. Miejscowi nadal atakowali, ale Avia Świdnik bardzo dobrze prezentowała się w obronie.

Przyjezdni nie ograniczali się jednak do dobrej gry w defensywie i czasem też postraszyli "zielono-czarnych" z przodu. "Stalówka" w końcówce mocniej przycisnęła, a dobrą okazję miał Aleksander Drobot, lecz piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Po zmianie stron to nadal ekipa ze Stalowej Woli była stroną przeważającą i częściej była przy piłce oraz stworzyła sobie więcej okazji.

Na początku drugiej odsłony, gospodarze mieli dwie bardzo dobre okazje. Najpierw spróbował Michał Mistrzyk, a po chwili szansę miał Szymon Jopek. Niedługo po tym niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Avii, jednak niecelnie główkował Drobot. Zespół ze Świdnika także kilkukrotnie zagroził miejscowym. W 62. minucie jeden z graczy "żółto-niebieskich" strzelił nawet gola, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Stal nie zatrzymywała się i wciąż szukała gola na 1-0. Tego udało się znaleźć w 78. minucie, a gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Tomasz Płonka. Nastała wielka radość w obozie "zielono-czarnych", zaś Avia czym prędzej ruszyła do ataku. Zrobiło się gorąco, ale miejscowi opanowali sytuację i ostatecznie wygrali to spotkanie.

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 1-0 (0-0)

1-0 Tomasz Płonka (78)

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Khorolskyi, Pietrzyk, Zięba (78. Sobotka), Mistrzyk, Mroziński, Wiktoruk, Drobot (78. Szifer), Jopek (90. Conde), Piechniak (69. Płonka)

Avia Świdnik: Szelong – Kursa, Dobrzyński, Szpak, Cielebąk, Białek, Maluga, Niewęgłowski, Uliczny, Darmochwał, Mykytyn.

Żółte kartki: Piechniak, Wiktoruk. Wietecha – Oziemczuk

Sędziował: Adam Jamka (Kielce).