Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali na trudnym terenie po bramkach Damiana Kostkowskiego i Grzegorza Goncerza. Rzeszowianie liczą że to już koniec kryzysu i od teraz zacznie się marsz w górę tabeli.

Początek spotkania należał do piłkarzy Skry Częstochowa, bowiem od początku ruszyli na beniaminka, który przyjechał na Jasną Górę z chęcią przełamania. Golkiper Stali Rzeszów, Wiktor Kaczorowski od początku miał pełne ręce roboty, a w 3. minucie zaliczył udaną interwencję.

To widocznie podrażniło przyjezdnych, którzy ogarnęli się i po chwili ruszyli do ataku. Stal coraz bardziej napierała, jednak dobrze w bramce spisywał się Mikołaj Biegański, który często ratował swoją drużynę od utraty gola. W 10. minucie przed świetną okazją stanął Grzegorz Goncerz, lecz dobrze interweniował Mateusz Bondarenko.

Stal Rzeszów cały czas szukała otwierającego trafienia, a okazje do zdobycia gola mieli  Dariusz Jarecki oraz Piotr Głowacki, jednak nadal było 0-0. Goście zaczęli przeważać na boisku boisku i rzutem na taśmę przed przerwą wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Damian Kostkowski.

Po zmianie stron to Skra dominowała na boisku, jednak Stal mądrze się broniła, a ponadto gospodarze razili nieskutecznością. Rzeszowianie dobrze grali w obronie, czekając na okazję do wyprowadzenia kontrataku, który mógłby dobić drużynę miejscowych.

Beniaminek jak postanowił, tak uczynił i w 70. minucie przeprowadził szybką akcję, wykorzystując błąd częstochowian. Przy piłce znalazł się Grzegorz Goncerz, który nie dał szans Mikołajowi Biegańskiemu. Goście chcieli pójść za ciosem, by całkowicie zamknąć mecz.

Stal potrzebowała na to zaledwie trzech minut, lecz jej radość była przedwczesna i arbiter nie uznał tej bramki. Skra przejęła inicjatywę, chcąc zmniejszyć straty do drużyny gości. Podopieczni Pawła Ściebury w końcu jednak dopięli swego i w doliczonym czasie gry Mariusz Holik ustalił wynik meczu.

Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 1-2 (0-1)

0-1 Damian Kostkowski (44)

0-2 Grzegorz Goncerz (70)

1-2 Mariusz Holik (90)

Skra Częstochowa: Biegański – Bondarenko, Zalewski (84. Pawlas), Nicoń, Brusiło (76. Napora), Niedojad (65. Wolny), Gołębiowski (55. Olejnik), Andrzejczak, Niedbała, Obuchowski, Holik

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Sylwestrzak (65. Cyfert), Głowacki, Sierant, Mozler, Reiman, Szczepanek (90. Pociecha), Jarecki (90. Sadzawicki), Pląskowski (78. Płonka), Goncerz

Żółte kartki: Nocoń - Jarecki, Pląskowski, Kostkowski

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)