Podopieczni Janusza Niedźwiedzia do końca spotkania trzymali swoich kibiców w niepewności ale ostatecznie awansowali do 2 ligi. Wszystkie gole padły przed przerwą.

Piłkarze Stal Rzeszów wybornie rozpoczęli spotkanie z Podhalem Nowy Targ bowiem już w 8. minucie Tomasz Płonka trafił do siatki Mateusza Szukały dając ogrom radości swoim kolegom. Miejscowi jednak nie zamierzali się zatrzymywać i szybko ruszyli do szukania kolejnych trafień.

To znaleźli w 26. minucie, a wynik na 2-0 podwyższył przepięknym strzałem Grzegorz Goncerz dając rzeszowianom trochę spokoju. Gospodarze od tej pory mogli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku.

Szarotki chwilę przed przerwą zdobyły kontaktową bramkę po uderzeniu niezawodnego w tym sezonie Artura Pląskowskiego. Na przerwę Stal schodziła z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron miejscowi starali się atakować, ale Podhale mądrze się broniło.

W samej końcówce spotkania przyjezdni mogli wyrównać, jednak Stal zachowała zimną głowę i mogła się cieszyć z awansu.

1-0 Tomasz Płonka (9)
2-0 Grzegorz Goncerz (26)
2-1 Artur Pląskowski (42)

Stal Rzeszów: Leonid Otczenaszenko - Łukasz Mozler, Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga (74. Peter Basista), Piotr Głowacki - Damian Sierant, Michał Nawrot (90. Dariusz Jarecki), Wojciech Reiman, Dominik Chromiński (66. Damian Nowacki) - Tomasz Płonka (80. Adrian Ligienza), Grzegorz Goncerz (30. Łukasz Zagdański)

Podhale Nowy Targ: Mateusz Szukała - Daniel Barbus (79. Maciej Tonia), Martin Baran, Marcin Mączka, Peter Drobnak - Marek Mizia (68. Damian Mrówka), Mateusz Mianowany, Dawid Dynarek, Tomasz Palonek (46. Jarosław Potoniec), Marcin Przybylski (35. Lukas Hruska) - Artur Pląskowski

Żółte kartki: Nawrot, Zagdański, Nowacki - Mączka, Mizia

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)