Mielczanie w meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała wygrali 0-2 i zrewanżowali się za sierpniową porażkę. Świetny debiut w barwach Stali zanotował Łukasz Janoszka, który okrasił występ golem.

Pierwszą świetną okazję w tym spotkaniu miał Kacper Kostorz. Młody pomocnik Podbeskidzia Bielsko Biała wyszedł sam na sam ale przerzucił piłkę nad bramką.

Mielczanie pierwszą dogodną sytuację mieli po 30 minutach gdy, kiedy to po zagraniu z rzutu rożnego Mendi znalazł się w idealnej sytuacji, lecz Rafał Leszczyński obronił. W końcówce miejscowi mieli jeszcze sytuację, a Łukasz Sierpina zdecydował się na uderzenie, jednak Seweryn Kiełpin pozostał na posterunku.

W drugiej odsłonie piłkarze Stali Mielec zaczęli coraz odważniej grać. Swoje sytuacje mieli Bartosz Nowak i Krystian Getinger, jednak nie znalazły drogi do bramki.

Stal próbowała i w końcu dopięła swego w 84. minucie, kiedy to po błędzie defensywy miejscowych Krystian Getinger wyprowadził mielczan na prowadzenie. Cztery minuty później było już 0-2, a premierowe trafienie trafienie w barwach gości zaliczył Łukasz Janoszka i ustalił wynik meczu.

Podbeskidzie Bielsko Biała - Stal Mielec 0-2 (0-0)

0-1 Krystian Getinger (84)

0-2 Łukasz Janoszka (88)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Modelski, Wiktorski, Bougaidis, Oleksy – Kostorz (63. Płacheta), Gomez, Palavandishvili, Sierpina – Gandara (73. Janoszka) – Sabala (81. Roginić)

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, De Amo Perez, Dobrotka, Getinger – Soljić – Tomasiewicz (76. Wroński), Nowak, Urbańczyk (86. Gąsior), Prokić – Mendi (64. Janoszka)

Żółte kartki: Bougaidis, Mystkowski – Soljić

Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 2696.