Piłkarze Vítezslava Lavicki udanie zakończyli zmagania w sezonie 2018/19, wysoko pokonując Arkę Gdynia. Po dwie bramki dla wrocławian zdobyli Robert Pich i Marcin Robak.

Wrocławianie doskonale rozpoczęli ostatni mecz w sezonie i już w 12. minucie gospodarze cieszyli się z prowadzenia po strzale Roberta Picha. Akcję Śląska Wrocław rozpoczął Jakub Łabojko, który podał do Marcina Robaka, a ten odegrał do Piotra Celebana, a jego strzał obronił Pavels Steinbours. Przy dobitce jednak golkiper Arki Gdynia już nie miał szans.

Gospodarze dobrze prezentowali się na boisku i szukali kolejnych bramek. W 22. minucie Pich po raz drugi pokonał Steinboursa, wykorzystując idealne podanie Mateusza Cholewiaka. Kilkanaście minut później dogodnej okazji nie wykorzystał Marcin Robak, który posłał piłkę zbyt wysoko.

Podopieczni Jacka Zielińskiego znacząco ułatwili zadanie gospodarzom, bowiem czerwoną kartkę w 39. minucie otrzymał Adam Deja. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze mieli jeszcze dwie niezłe sytuacje, lecz wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie dobrze zaczęli piłkarze Śląska. Najpierw groźnie w 50. minucie uderzał Łabojko, a po chwili wrocławianie otrzymali rzut karny po faulu na Robaku. Po chwili jednak arbiter Daniel Stefański anulował swoją decyzję po konsultacji z wozem VAR.

Niecałe dziesięć minut później Robak w końcu zdobył gola, pewnie pokonując Steinboursa. W 70. minucie groźnie odpowiedziała Arka. Michał Nalepa podał Marcusa Vinicius, lecz ten nie pogubił się w polu karnym. 120 sekund później snajper wrocławian podwyższył na 4-0 i ustalił rezultat spotkania.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 4-0 (2-0)

1-0 Robert Pich (12)

2-0 Robert Pich (22)

3-0 Marcin Robak (65)

4-0 Marcin Robak (71)

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Pawelec, Cotra, Broź (46. Hołownia) – Augusto, Łabojko – Gąska (87. Szczepan), Pich, Cholewiak (73. Musonda) – Robak

Arka Gdynia: Steinbors – Socha, Danch, Helstrup, Marciniak – Deja, Vejinovic – Zarandia (65. Cvijanovic), Nalepa, Młyński (36. Banaszewski) – Janota (46. Vinicius)

Żółte kartki: Augusto - Deja, Zarandia, Vejinovic

Czerwona kartka: Adam Deja (39-druga żółta)