Spotkanie 32. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Górnika Zabrze nad Śląskiem Wrocław. Dwie bramki dla zabrzan zdobył Igor Angulo, a jedną dla Śląska Marcin Robak.

Już po czterech minutach od rozpoczęcia gry mieliśmy rzut karny dla Śląska Wrocław. Szymon Marciniak skorzystał wtedy z VAR-u i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Stały fragment pewnie wykorzystał Marcin Robak. Po trzynastu minutach od zdobytej bramki mogliśmy mieć wyrównanie dla Górnika Zabrze. Mimo wszystko Jesus Jimenez przegrał pojedynek sam na sam ze Jakubem Słowikiem. Niestety następnie nie oglądaliśmy już żadnych ciekawych sytuacji. Arbiter przy stanie 1-0 zakończył pierwszą połowę spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego natarcia Górnika na defensywę Śląska. Po ośmiu minutach od wznowienia gry Zabrzanie wyrównali stan meczu. Arbiter spotkania po raz drugi w tym spotkaniu podyktował jedenastkę. Tym razem dla zespołu gości. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Igor Angulo, który nie pomylił się w tej znakomitej okazji. Po trzynastu minutach ten sam zawodnik znów był w znakomitej okazji, lecz ponownie przegrał pojedynek ze Słowikiem.

Mimo wszystko napastnik dopiął swego w 79. minucie. Angulo wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnie wpakował piłkę głową do siatki rywala. Pod koniec meczu były jeszcze ze dwie sytuacje dla obydwu drużyn. Niestety żadna z nich nie została wykończona gole. Spotkanie ostatecznie zwyciężył Górnik 2-1.

ŚLĄSK WROCŁAW - GÓRNIK ZABRZE 1-2 (1-0)

1-0 Marcin Robak (4.)

1-1 Igor Angulo (53.)

1-2 Igor Angulo (79.)

Śląsk Wrocław:  Słowik - Broź (82. Szczepan), Golla, Pawelec, Hołownia, Łabojko, Mączyński (83. Gąska), Cholewiak (64, Tarasovs), Pich, Musonda, Robak.

Górnik Zabrze: Chudý - Arnarson (59. Matuszek), Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (48. Suarez), Zapolnik (84. Wolsztyński), Gvilia, Matras, Żurkowski, Jimenez, Angulo.

Żółte Kartki: Pawelec, Mączyński, Słowik, Tarasovs - Arnarson, Gryszkiewicz, Wiśniewski, Angulo.  Sędzia: Szymon Marciniak.

Tekst: Marcin Koryń
Zdjęcia: Tomasz Chabior