Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1 (0-1) w najciekawszym sobotnim meczu 6. Kolejki PKO Ekstraklasy.

W pierwszych 10. minutach nie było to porywające widowisko. Niewiele się działo. Zdecydowanie w większości walka w środku boiska.

W 24. minucie Wrzutka w szesnastkę wrocławian, gdzie Filip Mladenović przyjął piłkę, minął zwodem dwóch rywali. Serb zdecydował się na mocny strzał, ale fenomenalnie obronił Matúš Putnocký.

W 38. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Łukasz Broź powalczył o piłkę wślizgiem. Futbolówka trafiła do Jakuba Łabojki, który wycofał na 20. metr do Przemysława Płachety. Młody pomocnik wrocławian uderzył płasko po ziemi. Wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W 49. minucie Krzysztof Mączyński zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę rywala z rzutu wolnego. Z problemami obronił Dušan Kuciak.

W 54. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Sławomira Peszki. Były reprezentant Polski wykorzystał sytuację po kontrataku. Zdecydował się na uderzenie z 16. metra mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza wrocławian.

W 67. minucie Róbert Pich zdecydował się na strzał z okolic 20. metra. Kapitalnie  w bramce zachował się po raz kolejny Kuciak.

W 81. minucie efektownie próbował wykończyć akcję Flávio Paixão Otrzymał  przypadkowe podanie w polu karnym. Podrzucił piłkę i uderzył z obrotu, ale świetnie obronił Putnocký.

W 4. minucie doliczonego czasu gry. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Rafał Wolski. Był bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie i zgarnięcia kompletu punktów. Futbolówka po uderzeniu pomocnika gospodarzy trafiła w poprzeczkę.

LECHIA GDAŃSK - ŚLĄSK WROCŁAW 1-1 (0-1)

0-1 Przemysław Płacheta (38.)

1-1 Sławomir Peszko (54.)

Lechia Gdańsk: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Peszko (83. Maciej Gajos),  Łukasik, Lipski (46. Rafał Wolski), Kubicki, Haraslín (78. Žarko Udovičić) - Paixão.

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto, Golla, Štiglec - Cholewiak (85. Michał Chrapek), Mączyński, Łabojko, Pich, Płacheta (89. Mateusz Hołownia) - Expósito (60. Daniel Szczepan).

żółte kartki: Kubicki, Flávio Paixão, Peszko, Fila - Mączyński sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)  widzów: 13 691