Śląsk Wrocław bardzo dobrze pokazał się w pierwszym swoim wiosennym spotkaniu i 2-0 (1-0) pokonał Zagłębie Sosnowiec. Goście już od 30 minuty grali w osłabieniu.

Śląsk Wrocław bardzo dobrze wszedł w mecz. Już w 7. minucie po dobrym dośrodkowaniu piłkę do bramki gości skierował Arkadiusz Piech.  Gospodarze poszli za ciosem i po raz drugi umieścili piłkę w siatce. Jednak arbiter główny tego spotkania Pan Tomasz Musiał po konsultacji VAR bramki nie uznał.  W 30. minucie drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem ukarany został zawodnik gości Lukas Gressak. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania piłka po raz trzeci wpadła do bramki gości, ale i tym razem gol nie został uznany, spalony. Śląsk dopiął swego dopiero w 79. minucie. Wtedy do po szybkiej kontrze do bramki Zagłębia Sosnowiec trafił Mateusz Radecki.

ŚLĄSK WROCŁAW - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Piech (7.)
2-0 Mateusz Radecki (79.)