Nie tego spodziewali się kibice Kolejorza w hitowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Dariusza Żurawia przegrali 1-3, a dwa gole zdobył Łukasz Bróź.

Piłkarze Śląska Wrocław fantastycznie rozpoczęli spotkanie z Lechem Poznań, bowiem już w 4. minucie otrzymali rzut karny, po zagraniu piłki ręką przez Thomasa Rogne. Do jedenastki podszedł Robert Pich i pewnie pokonał Mickeya van der Harta.

Gospodarze błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat i już w 12. minucie Darko Jevtic mógł doprowadzić do wyrównania, ale Wojciech Golla w ostatniej chwili udanie interweniował. Pięć minut później był już remis, a strzelcem gola okazał się wcześniej wspomniany szwajcarski pomocnik.

Radość Kolejorza nie trwała długo, bowiem po zaledwie dwóch minutach, Łukasz Bróź huknął zza pola karnego i przywrócił prowadzenie przyjezdnym. Obie drużyny starały się kreować kolejne sytuacje i w 27. minucie ponownie obrońca wrocławian, tym razem głową pokonał golkipera gości.

Podopieczni Dariusza Żurawia starali się nawiązać walkę ze Śląskiem, lecz ten spokojnie rozgrywał futbolówkę na swojej połowie i nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom. W końcówce pierwszej odsłony Lech chciał stworzyć jeszcze jakąś okazję, ale wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron poznaniacy byli stroną dominującą, lecz z przewagi gospodarzy niewiele wynikało. W 49. minucie m.in. próbował Christian Gytkaer, lecz jego uderzenie wylądowało w rękach Matusa Putnockiego. Siedem minut później ten sam zawodnik główkował w polu karnym, lecz jego uderzenie poszybowało wysoko nad bramką.

Lech nadal mocno atakował, ale brakowało konkretów i Śląsk przybliżał się do upragnionego zwycięstwa. W samej końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszyć mógł Christian Gytkjaer, ale ponownie bardzo dobrze spisał się Matus Putnocky.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Mączyński, ale ostatecznie Śląsk zainkasował trzy oczka.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1-3 (1-3)

0-1 Robert Pich (6-rzut karny)

1-1 Darko Jevtic (15)

1-2 Łukasz Bróź (17)

1-3 Łukasz Bróź (27)

Lech Poznań: van der Hart – Gumny, Rogne, Crnomarković, Kostewycz (71. Makuszewski) – Amaral (55. Puchacz), Muhar (80. Tomczyk), Tiba, Jóźwiak – Jevtic – Gytkjaer

Śląsk Wrocław: Putnocky – Broź (84. Dankowski), Celeban, Golla, Stiglec – Łabojko, Mączyński – Musonda, Pich, Płacheta (89. Łyszczarz) – Expósito (72. Cholewiak)

Żółte kartki: Rogne, Jevtic, Tiba, Gumny - Golla, Mączyński

Czerwona kartka: Krzysztof Mączyński (90-druga żółta)