Lech Poznań przegrał spotkanie z Górnikiem Zabrze. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla przyjezdnych.

Mecz rozpoczął się wyrównanie i nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Obydwie drużyny prezentowały podobny poziom. Lekką przewagę miała drużyna Lecha Poznań, lecz Górnik Zabrze nie odstępował swojego rywala ani na krok. Zawodnicy z Poznania nie potrafili jednak zdobyć bramki, która otworzyłaby wynik meczu.

Zrobili to jednak goście z Zabrza. W 41. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie. Zdobywcą bramki okazał się być niezawodny Igor Angulo. Przez ostatnie cztery minuty meczu nic specjalnego się nie działo. Arbiter zaprosił piłkarzy do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Górnika.

W drugiej odsłonie Lech jeśli chodzi o posiadanie piłki dominował. Wiemy jednak, że najważniejsze w meczu są strzelone bramki. Zawodnicy z Zabrza doskonale wiedzieli jak w piątkowym spotkaniu je zdobywać. W 67. minucie gola na 2-0 zdobył Boris Sekulić.

Podrażniony Lech chciał jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową by realnie myśleć o remisie. Jednak to skończył się jedynie na planach. Trzecie trafienie dla Górnika stało się faktem. W 86. minucie druga bramkę na swoje konto wpisał Angulo. Górnicy ostatecznie zwyciężyli z Kolejorzem 3-0.

LECH POZNAŃ - GÓRNIK ZABRZE 0-3 (0-1)

0-1 Igor Angulo (41.)

0-2 Boris Sekulić (67.)

0-3 Igor Angulo (86.)

Lech Poznań: Burić - Gumny, Rogne, Vujadinović, Tomasik, Gajos, Tiba, Makuszewski (89. Klups), Jevtić (68. Jevtić), Amaral, Gytkjaer (68. Zhamaletdinov).

Górnik Zabrze: Chudy - Gryszkiewicz, Suarez, Wiśniewski, Sekulić, Matras, Jimenez (84. Zapolnik), Żurkowski, Gvilia (75. Matuszek), Mystakidis (56. Arnason), Angulo.

Żółte Kartki: Trałka - Matras, Jimenez, Suarez. Sędzia: Bartosz Frankowski. Widzów: 9881.