Sandecja Nowy Sącz po dobrym meczu pokonała Piasta Gliwice 2-1 (1-0). W tym momencie o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie nadal walczą Lechia Gdansk, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Piast Gliwicie i Sandecja.

Od pierwszych minut meczu w Niecieczy to Sandecja Nowy Sącz była stroną przeważającą. W 28. minucie spotkania Wojciech Trochim doskonale dograł w pole karne, a tam piłką głową do bramki skierował Filip Piszczek.

Piast Gliwice w 66. minucie spotkania odpowiedział trafieniem Tomasza Jodłowca. Michał Gliwa popełnił błąd przy obronie strzału byłego zawodnika Legii i piłka wtoczyła się do bramki.

Sendecja jednak czuła, że jest w dobrej dyspozycji i cierpliwie dążyła do strzelenia kolejnej bramki. Sztuka ta udała się w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Po dośrodkowaniu Aleksandara Koleva w polu karnym Piasta najlepiej odnalazł się Wojciech Trochim i uderzył nie do obroby.

Sandecja dopisała do swojego konta niezwykle ważne trzy punkty i mimo, że nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze to nadal ma spore szanse na utrzymanie sie.

SANDECJA NOWY SĄCZ - PIAST GLIWICE 2-1 (1-0)

1-0 Filip Piszczek (28.)

1-1 Tomasz Jodłowiec (66.)

2-1 Wojciech Trochim (90.)

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa, Benga, Szufryn, Bartosz (81. Dudzic), Mraz, Małkowski (78. Sovsić), Kasprzak (72. Danek), Piter-Bucko, Trochim, F. Piszczek, Kolev

Piast Gliwice: Szmatuła - Kirkeskov, J. Czerwiński, Korun, Konczkowski, Jodłowiec, Pietrowski, Hateley, Zivec (90+ Badia), M. Szczepaniak (85. Bukata), Angielski (64. Papadopulos)