W Lubinie wystrzeliły dziś szampany. Drugi zespół Zagłębia w sobotę aż 5-1 pokonał rezerwy Górnika Zabrze i zapewnił sobie awans do eWinner 2 ligi.

Rezerwy Zagłębia Lubin błyskawicznie wypracowały sobie przewagę na murawie, a w kolejnych minutach stworzyły sobie więcej okazji bramkowych. "Miedziowi" nie odpuszczali i w 19. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Kizyma. Gospodarze ani myśleli się jednak zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa.

Podopieczni Adama Buczka dominowali na murawie, a kolejne ich gole były kwestią czasu. Zagłębie cały czas napierało i w 37. minucie podwyższyło na 2-0, za sprawą Kacpra Lepczyńskiego. Lubinianie wrzucili piąty bieg i tuż przed przerwą zdobyli jeszcze jednego gola. Jego autorem był Patryk Kusztal, a "Miedziowi" byli już o krok od awansu do eWinner 2 ligi.

W drugiej odsłonie na murawie zrobiło się więcej luzu, jednak nie oznaczało to, że Zagłębie było już myślami przy fecie z okazji promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Rezerwy Górnika Zabrze cały czas starały się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem i w 64. minucie zmniejszyły do niego straty, a piłkę w siatce umieścił Alan Lubaski. Sytuacja ta ożywiła ekipę z Lubina, która ruszyła do ataku.

Miejscowi w kolejnych minutach stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Zagłębie cały czas atakowało i w 73. minucie podwyższyło prowadzenie, a gola zdobył Patryk Kusztal. Lubinianie 120 sekund później zdobyli bramkę na 1-5, a tym razem piłkę w siatce umieścił Jakub Sypek. Więcej trafień już nie odnotowano i po końcowym gwizdku, "Miedziowi" mogli cieszyć się z awansu do eWinner 2 ligi.

Zagłębie II Lubin - Górnik II Zabrze 5-1 (3-0)

1-0 Mateusz Kizyma (19)

2-0 Kacper Lepczyński (37)

3-0 Patryk Kusztal (45)

3-1 Alan Lubaski (64)

4-1 Patryk Kusztal (73)

5-1 Jakub Sypek (75)

Zagłębie II Lubin: Szymon Weirauch - Bartłomiej Kłudka, Jakub Rogalski, Kacper Lepczyński, Michał Bogacz (70. Kamil Sobczak) - Jakub Sypek (78. Mateusz Chmarek), Mateusz Kizyma, Daniel Dudziński (78. Kacper Laskowski), Dominik Więcek (70. Kacper Zając), Dawid Hanc (59. Adam Borkowski) - Patryk Kusztal

Górnik II Zabrze: 1. Klaudiusz Mazur - Jakub Kotko (81. Jakub Koseła), Damian Płonka (81. Kamil Całka), Mateusz Kulanek - Michał Rostkowski, Jakub Okaj (74. Thomas Pranica), Wiktor Skała (59. Arkadiusz Sobański), Marcin Wodecki, Bartłomiej Korbecki (74. Peter Juritka), Daniel Liszka - Alan Lubaski