Podopieczni Rafał Ulatowskiego mogą świętować, bowiem po wygranej z Radunią Stężyca awansowali na szczebel centralny na kolejkę przed końcem ligi. Kolejorz ma sześć oczek przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz i Radunią oraz lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo zmotywowane, bowiem Radunia Stężyca miała jeszcze minimalne szanse na awans. Piłkarze rezerw Lecha Poznań zaś chcieli zagwarantować sobie pierwsze miejsce na własnym boisku.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 29. minucie, a na bramkę uderzał Krzysztof Kołodziej. Kacper Tułowiecki niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej siatki.

Radunia ruszyła do odrabiania strat, ale miejscowi skutecznie odpierali ataki i z czasem zaczęli kontrolować przebieg spotkania. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję do zdobycia gola miał Paweł Tupaj, lecz w ostatnie chwili golkiper gości obronił.

Do przerwy więcej goli nie padło, a po zmianie drugi zespół Kolejorza zdobył przewagę, lecz goście starali się bronić. W 58. minucie jeden z piłkarzy beniaminka faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do futbolówki podszedł Krzysztof Kołodziej, ale Kacper Tułowiecki wyczuł jego intencję.

Dziewięć minut później było już 2-0, a do siatki trafił Paweł Tupaj podwyższając prowadzenie. Miejscowi spokojnie kontrolowali przebieg meczu, choć Radunia szukała jeszcze swoich okazji i w samej końcówce Piotr Karasiński dał nadzieje i zdobył kontaktowego gola.

Goście postawili wszystko na jedną kartę, ale efekt był zupełnie inny od oczekiwanego. Paweł Tupaj był faulowany przed polem karnym przez Andrzeja Kaszubę i sędzia pokazał zawodnikowi Raduni czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł Dariusz Dudka i świetnym strzałem zapewnił awans rezerwom Lecha.

Lech II Poznań - Radunia Stężyca 3-1 (1-0)

1-0 Kacper Tułowiecki (29-samobójcza)

2-0 Paweł Tupaj (67)

2-1 Piotr Karasiński (90)

3-1 Dariusz Dudka (90)

Lech II Poznań: Karol Szymański - Arkadiusz Kaczmarek, Dariusz Dudka, Wiktor Pleśnierowicz, Kacper Andrzejewski (73. Marcin Maćkowiak) - Paweł Tupaj, Łukasz Norkowski, Mateusz Skrzypczak, Bartosz Bartkowiak (90. Filip Nawrocki), Jakub Kamiński (86. Kacper Janiak) - Krzysztof Kołodziej (80. Jakub Karbownik)

Radunia Stężyca: Kacper Tułowiecki - Damian Gębiś, Krzysztof Iwanowski, Piotr Karasiński, Adrian Polański (71. Kacper Górak) - Jurij Pawłyk, Adrian Szczerba (87. Aleks Hendryk), Andrzej Kaszuba, Radosław Stępień, Paweł Wojowski - Kamil Żylski

Żółte kartki: Kołodziej, Skrzypczak - Pawłyk, Polański

Czerwona kartka: Andrzej Kaszuba (90-faul taktyczny)