Za nami 21. kolejka eWinner 2 ligi, podczas której jednak nie wszystkie mecze doszły do skutku. Przez problemy zdrowotne Pogoni Siedlce, jej mecz został przełożony. Co jednak działo się w innych meczach? O tym przeczytacie w naszym podsumowaniu.

Kolejka rozpoczęła się już w czwartek. Motor Lublin na własnym obiekcie podejmował Olimpię Elbląg, a spotkanie było transmitowane na TVP Sport. Kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko, w którym padła jedna bramka. Jej autorem był Ariel Wawszczyk, który radość swojej drużynie dał w 87. minucie.

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1-0 (0-0)

1-0 Ariel Wawszczyk (87)

W piątek czekały nas dwa mecze. Wigry Suwałki w pierwszym grały z Błękitnymi Stargard. Spotkanie było ponownym debiutem na ławce gości Adama Topolskiego. Ten jak się okazało wypadł znakomicie, bowiem zespół z województwa zachodniopomorskiego wygrał 1-0, a jedynego gola zdobył Mateusz Bochnak w 5. minucie.

Wigry Suwałki - Błękitni Stargard 1-0 (1-0)

1-0 Mateusz Bochnak (5)

Półtorej godziny później, odbyły się drugoligowe derby Kujaw i Pomorza, w których to Chojniczanka Chojnice zmierzyła się z Olimpią Grudziądz. Spotkanie z pewnością szczególne było dla Zbigniewa Smółki, który w minionym sezonie był opiekunem ekipy z Chojnic. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a piłkę w siatce umieścił Jose Ebalo, który pewnie egzekwował "jedenastkę". To widocznie podrażniło Chojniczankę, która ruszyła do odrabiania strat. Miejscowi wyrównali jeszcze przed przerwą, a z gola cieszył się Adam Ryczkowski. "Żółto-biało-czerwoni" po zmianie stron dołożyli jeszcze dwie bramki. Najpierw na 2-1 trafił Mateusz Klichowicz, a w doliczonym już czasie gry, rezultat ustalił Artur Pląskowski.

Chojniczanka Chojnica - Olimpia Grudziądz 3-1 (1-1)

0-1 Jose Embalo (31-rzut karny)

1-1 Adam Ryczkowski (38)

2-1 Mateusz Klichowicz (55)

3-1 Artur Pląskowski (90)

Garbarnia Kraków okazała się lepsza od rezerw Śląska Wrocław. Podopieczni Łukasza Surmy po pauzie wrócili do gry i odnieśli zwycięstwo z beniaminkiem, a jedynego gola w tym meczu zdobył Tomasz Kołbon.

Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Tomasz Kołbon (57)

Podział punktów nastąpił w starciu Bytovii Bytów ze Zniczem Pruszków. Zespół dowodzony przez Piotra Kobiereckiego prowadzenie objął w 42. minucie, po tym jak piłkę w siatce umieścił Mariusz Gabrych. Wyrównanie nastąpiło tuż po przerwie, po tym jak z jedenastu metrów, nie pomylił się Paweł Zawistowski. Gospodarze niemal pół godziny później wygrywali 2-1, a gola zdobył Piotr Giel. Ostatnie słowo w tym meczu, należało jednak do ekipy z Mazowsza, a punkt dla swojej drużyny uratował Maciej Wichtowski, który pewnie egzekwował "jedenastkę"

Bytovia Bytów - Znicz Pruszków 2-2 (0-1)

0-1 Mariusz Gabrych (42)

1-1 Paweł Zawistowski (50-rzut karny)

2-2 Piotr Giel (79)

2-2 Maciej Wichtowski (87-rzut karny)

Skra Częstochowa na wyjeździe pokonała KKS 1925 Kalisz, beniaminka eWinner 2 ligi. Spotkanie było bardzo zacięte, w o końcowym rezultacie zadecydowała jedna bramka, której autorem w 80. minucie był Mariusz Holik.

KKS 1925 Kalisz - Skra Częstochowa 0-1 (0-0)

0-1 Mariusz Holik (80)

Pół godziny później, swój mecz grał Górnik Polkowice, który za wszelką cenę chciał odkupić winy za ostatnią porażkę. Jego rywalem był Sokół Ostróda, który w trwających rozgrywkach spisuje się bardzo solidnie. Spotkanie ostatecznie jednak zakończyło się wygraną ekipy dowodzonej przez Janusza Niedźwiedzia w stosunku 1-0, a gola zdobył Mateusz Piątkowski.

Sokół Ostróda - Górnik Polkowice 0-1 (0-1)

0-1 Mateusz Piątkowski (39)

W niedzielę odbyło się jedno starcie, które było ważne zarówno dla Hutnika Kraków jak i rezerw Lecha Poznań. Oba zespoły walczą o utrzymanie i strata punktów w tym meczu nie była mile widziana. Uszczęśliwić wszystkich się jednak nie da, wobec czego ktoś musiał się zdecydować. Konkretniejszy w dążeniu do celu był "Kolejorz", który już w 25. minucie objął prowadzenie, a gola zdobył Łukasz Szramowski. "Lechici" nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania bramki numer dwa. Hutnik także miał swoje sytuacje, ale nie potrafił znaleźć sposobu na zespół z Poznania. W meczu odnotowano jeszcze jedno trafienie, którego autorem był Sergiej Krivets z rzutu karnego.

Hutnik Kraków - Lech II Poznań 0-2 (0-1)

0-1 Łukasz Szramowski (25)

0-2 Siergiej Kriwiec (79-rzut karny)

Pierwotnie w planach był do rozegrania jeszcze jedno spotkanie, a mowa tutaj o starciu Stali Rzeszów z Pogonią Siedlce. Mecz nie doszedł jednak do skutku, bowiem zespół z Mazowsza ma problemy zdrowotne. Wyznaczono już jego nowy termin. Oba zespoły zmierzą się ze sobą 7 kwietnia.