Nie mieli łatwo "biało-czerwoni" w Tiranie. Podopieczni Paulo Sousy długo męczyli się z Albanią, ale ostatecznie dopięli swego i wygrali. Reprezentacja Polski tym samym awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Reprezentacja Polski do Tirany jechała z jasnym celem, a mianowicie wygrać i przybliżyć się do awansu na mistrzostwa świata. Zaczęło się obiecująco, bowiem od początku to "biało-czerwoni" byli stroną przeważającą i częściej znajdowali się przy piłce. Albania jednak postawiła podopiecznym Paulo Sousy trudne warunki i skutecznie odpierała ich ataki.

Zespół gości próbował cały czas znaleźć sposób na Albanię, jednak ta dobrze prezentowała się w defensywie. Szwankowała jednak także skuteczność, bowiem w 14. minucie Polska miała świetną okazję, ale Adam Buksa uderzał nad bramką. Z przodu natomiast dwoił się i troił Robert Lewandowski, któremu nie udało się pokonać Etrita Berishy. Do przerwy było 0-0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i to nadal "biało-czerwoni" byli stroną przeważającą. Ekipa Paulo Sousy w końcu dopięła swego, a w 77. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Świderski, który wykorzystał podanie Mateusza Klicha. Niedługo po tym mecz został przerwany, jednak po kilkunastu minutach zespoły wróciły do gry. Zapowiadała się więc ciekawa końcówka.

Taka też była właśnie, a Albania za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Polska jednak skupiła się na grze w defensywie oraz także starała się coś zdziałać z przodu. Ostatecznie jednak więcej goli w tym meczu już nie padło i po końcowym gwizdku lepsze humory mieli "biało-czerwoni", którzy zainkasowali bardzo cenne trzy punkty i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Albania - Polska 0-1 (0-0)

0-1 Karol Świderski (77)

Albania: Beriša – Hysaj, Ismajli, Kumbulla, Veseli – Bare (77. Çokaj), Ramadani, Traši (65. Lenjani) – Uzuni (58. Broja), Manaj, Roši (77. N. Bajrami)

Polska: Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek (90. Helik), Glik, Puchacz (90. Bereszynski) – Jóźwiak (71. Frankowski), Krychowiak, Moder (46. Klich), P. Zieliński – Lewandowski, Buksa (71. Świderski)

Żółte kartki: Ismajli, Hysaj, Ramadani - Buksa, Bednarek, Puchacz

Sędziował: Clément Turpin (Francja)