Widzew Łódź zremisował z GKS-em Katowice 1-1 (1-1) w ostatnim sobotnim meczu 14. Kolejki 2 ligi. Widzew nie wykorzystał szansy awansu na fotel lidera.

W 7. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze Po dośrodkowaniu od Łukasza Kosakiewicza piłka trafiła do Bartłomieja Poczobuta, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza.

W 20. minucie Widzew Łódź mógł podwyższyć prowadzenie. Łodzianie wykonywali rzut rożny. Po którym Daniel Tanżyna uderzył głową. W ostatniej chwili z linii bramkowej wybił piłkę Michał Gałecki.

W 29. minucie podopieczni Rafała Góraka doprowadzili do wyrównania. Do kuriozalnej pomyłki doszło pomiędzy Sebastianem Zielenieckim, a Wojciechem Pawłowskim, co skrzętnie wykorzystał Dawid Rogalski bez problemu wykończył tą akcję pewnym uderzeniem trafiając do siatki.

W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy błąd Tanżyny mogli wykorzystać katowiczanie. Prostopadłe podanie do Kacpra Michalskiego, który wpadł w pole karne i tylko dzięki pressingowi Konrada Gutowskiego oddał strzał prosto w bramkarza.

W 52. minucie Szymon Kiebzak przewrócił się w polu karnym gospodarzy. Sędzia odgwizdał przewinienie, lecz wcześniejsze, które miało miejsce przed polem karnym. Dziwna decyzja arbitra. Cofnął akcję i nakazał rozegrać rzut wolny dla gości.

W 57. minucie Kosakiewicz rozpoczął akcję od środka boiska, zagrał do Przemysława Kity, który mając na plecach rywala odegrał ponownie do kolegi, ten zdecydował się na finezyjne uderzenie z linii pola karnego - futbolówka poszybowała tuż obok słupka.

W 81. minucie szansę wyjścia na prowadzenie zmarnował Christopher Mandiangu piłkę po jego uderzeniu końcami palców na rzut rożny wybił Bartosz Mrozek.

W 88. minucie bardzo dobrze zagrał Mandiangu do wbiegającego w szesnastkę Kity. Napastnik gospodarzy uderzył głową, ale piłka po tym zagraniu przeleciała nad bramką.

WIDZEW ŁÓDŹ - GKS KATOWICE 1-1 (1-1)

1-0 Bartłomiej Poczobut (7.)

1-1 Dawid Rogalski (29.)

Widzew Łódź: Pawłowski - Kosakiewicz, Zieleniecki, Tanżyna, Kordas (65. Marcel Pięczek) - Mąka (75. Christopher Mandiangu), Możdżeń (69. Adam Radwański), Poczobut, Kita, Gutowski (80. Michael Ameyaw) - Robak.

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Kiebzak (71. Łukasz Wroński), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (80. Marcin Urynowicz), Woźniak - Rogalski (82. Daniel Rumin).

żółte kartki: Pawłowski, Możdżeń, Kosakiewicz - Gałecki, Błąd, Michalski, Jędrych sędzia: Marcin Kochanek (Opole) widzów: 17 329