W pierwszym meczu nowego sezonu eWinner 2 ligi, Ruch Chorzów podejmował u siebie Pogoń Siedlce. Mecz zakończył się bramkowym remisem

Chorzowianie od początku meczu ruszyli odważnym pressingiem na rywali. W 11. minucie po jednej z kontr mogło być 1:0, Siwek przebieg z piłką pod pole karne rywali ale jego strzał okazał się nieprecyzyjny i minął światło bramki.

Co nie udało się wcześniej, udało się w 19. minucie - Jakub Siwek wrzucił piłkę w pole karne a tam najlepiej odnalazł się Przemysław Szkatuła, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik spotkania. Ostatnie 15 minut spotkania można przypisać na konto gospodarzy, którzy starali się podnieść wynik, swoich szans szukali Daniel Szczepan oraz Konrad Kasolik.

W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło a walka przeniosła się głównie w środkową część boiska. W 74. Łukasz Janoszka był faulowany przed polem karnym gości, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ale piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Kolejna akcja, tym razem przyjezdnych okazała się bramkową, w 75. minucie po centrze w pole karne Maciej Górski doprowadził do wyrównania.

Ostatni kwadrans był bardzo nerwowy, sędzia pokazał kilka żółtych kartek, ale wynik meczu nie uległ zmianie i na inaugurację Ruch podzielił się punktami z Pogonią Siedlce.

Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

19' 1:0 Szkatuła

75' 1:1 Górski

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Kwaśniewski, Neugebeuer, Mokrzycki, Szkatuła, Siwek, Foszmańczyk, Szczepan

Pogoń Siedlce: Klebaniuk – Miś, Majewski, Piotrowski, Przybecki, Preuss, Kobiałka, Wichtowski, Górski, Wróblewski, Demianiuk

Kartki: Siwek, Foszmańczyk, Wójtowicz, Wyroba – Górski